Denník ČST
StoryEditor

Novinky v správach RTVS: Do vysielania pribudne archívna relácia Denník ČST

13.05.2022, 16:47
Autor:
hrnhrn

Zmena nastane aj na Jednotke a vo vysielaní spravodajskej televízie :24.

Od soboty 14. mája čakajú divákov RTVS veľké zmeny v rámci hlavného večerného spravodajského bloku. Tou najvýraznejšou je nasadenie moderátorských dvojíc, ktoré budú divákov sprevádzať hlavnými Správami o 19:00. Hlavná večerná spravodajská relácia bude počas pracovných dní predĺžená na 55 minút a zmeny sa dotknú aj relácií Správy a komentáre a Počasie. 

Krátke grafické informácie o počasí uvidia diváci hneď po hlavnej spravodajskej relácii a komplexné informácie v relácii Počasie po športovom spravodajstve Góly-body-sekundy. Relácia Správy a komentáre sa od 14. mája presúva na televízny okruh :24, kde bude vysielaná po skončení hlavných večerných správ.

Druhou novinkou je zaradenie archívnej relácie Denník Česko-slovenskej televízie v rámci vysielania :24. Denník ČST z roku 1992 ponúkne pohľad na spravodajstvo spred 30-tich rokov, telerozhlas ho vysielať od 14. mája každý deň pred hlavnou spravodajskou reláciou o 18:30 na televíznom okruhu :24. 

„Ide o súčasť dlhodobého seriálu, v ktorom divákom umožníme na dennej báze kontinuálne sledovať 30 rokov staré spravodajstvo a 1. januára 2023 si pripomenieme 30. výročie vzniku Slovenskej republiky. Rok 1992 bol pre Čechov a Slovákov kľúčový, rozhodovalo sa o osude Česko-Slovenska, čo oba národy intenzívne prežívali. Prinášame divákom nezostrihané autentické spravodajstvo z doby, keď o nás rozhodovali Vladimír Mečiar a Václav Klaus. Aj mladší diváci si tak budú môcť pozrieť, ako sme žili, čo sa nosilo, o čom a ako informovalo večerné spravodajstvo,“ hovorí Alfonz Šuran, intendant spravodajstva RTVS. 

RTVS ponúkne archívne spravodajstvo vo vysielaní aj v ďalších časoch a reláciu bude možné sledovať na webovej stránke rtvs.sk. RTVS zároveň pripravuje aj pokračovanie série a pracuje na digitalizácii archívov aj po roku 1992.

24. máj 2022 14:25