TASR
StoryEditor

Víkendové politické relácie: Matovič, Fico či Kollár o protiinflačných opatreniach a ich financovaní

13.05.2022, 18:26
Autor:
hrnhrn

Prinášame prehľad tém a hostí vo víkendových politických diskusiách v RTVS, na Markíze a TA3.

Hlavnou témou víkendových politických relácií bude hľadanie dohody v koalícii v kontexte rastu cien a ich dosahu na životnú úroveň občanov. Politici budú hovoriť aj o dôsledkoch vojny na Ukrajine a pozícii Slovenskej republiky pri hľadaní dohody o ďalšom nastavení balíka sankcií EÚ voči Rusku.

Hosťami Sobotných dialógov na Rádiu Slovensko a vo vysielaní :24 budú podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) a podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD). Moderátorka Marta Jančkárová sa bude politikov pýtať na protiinflačné opatrenia a ich financovanie, a tiež na vplyv vojny na Ukrajine na energetickú bezpečnosť Slovenska.

Do nedeľnej televíznej relácie V politike na TA3 prídu o aktuálnych témach diskutovať predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a predseda Smeru-SD Robert Fico. Obaja politici spolu diskutovali aj pred mesiacom (10. apríla) v relácii Na telo televízie Markíza.

Do diskusie O 5 minút 12 prijali pozvanie minister financií Igor Matovič (OĽaNO) a predseda parlamentného výboru pre financie a rozpočet Marián Viskupič (SaS). Prostredníctvom telemostu sa do časti diskusie zapojí aj predseda Rady pre rozpočtovú zodpovednosť Ján Tóth. Témami relácie budú rovnako protiinflačné opatrenia a hľadanie dohody v koalícii pri ich presadzovaní, ako aj dôsledky vojny na Ukrajine. Reláciu moderuje Marek Makara.

V relácii televízie Markíza Na telo sa v dueli stretnú predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš a podpredseda Hlasu-SD Erik Tomáš. Moderátor Michal Kovačič sa bude politikov pýtať aj na balík pomoci rodinám, ktorý opäť vyvolal spor medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom a na jeho možnú podporu opozíciou.

18. máj 2022 06:58