Najbližšie štyri nedele sa môžete tešiť na šou, kde sa nude kreatívne stavať zo stavebnice Lego.
StoryEditor

V prvej epizóde Lego Masters sa objaví aj Marián Čekovský

01.06.2022, 11:13
Autor:
redred

Nová slovenská šou o 20 tisíc eur štartuje na TV Markíza už túto nedeľu.

Z LEGO stavebníc sa naši súťažiaci nezložia! Už túto nedeľu 5. júna 2022 o 20:30 hodine odštartuje na obrazovkách televízie Markíza nová rodinná šou LEGO MASTERS, v ktorej sa predstaví šesť dvojíc tých najlepších LEGO staviteľov v Česku a na Slovensku. Pod rukami im budú vznikať originálne diela, ktoré limituje iba fantázia a technická zdatnosť. Kto si dielik po dieliku vydláždi cestu až k rozprávkovej výhre 20-tisíc eur?

image

Legendárne Lego všade kam sa pozriete.

Talentovaní súťažiaci, nová moderátorská dvojica, či „kockáreň“, z ktorej tvarov a farieb ostáva každý v nemom úžase. Nielen to je rodinná šou, ktorá uchváti deti i dospelých. Celým programom bude počas štyroch júnových nedieľ divákov sprevádzať moderátorská dvojica - komička Eva „Evelyn“ Kramerová a známy český herec Matouš Ruml. Aj keď sa moderátori pred uvádzaním programu nepoznali, dokázali si k sebe okamžite nájsť cestu a vytvorili skvelý tím.

A o to isté sa pokúsia aj súťažiaci v šou LEGO MASTERS. Aj keď všetci patria k LEGO expertom, pred kastingom sa nepoznali a sú zvyknutí fungovať každý samostatne. K ich úspechu prispeje vzájomná súhra, schopnosť kompromisu i odhodlania dostať zo seba len to najlepšie.

image

A súboj o 20 tisíc eur môže začať.

Výtvory súťažiacich bude hodnotiť najväčší odborník na stavebnicu LEGO – Milan Reindl. Bývalý učiteľ sa vďaka vášni pre ikonickú stavebnicu stal jediným Čechom, ktorý už desať rokov pracuje ako dizajnér firmy LEGO. „LEGO pre mňa znamená viac než len prácu. Je to koníček a vášeň. A tiež veľká časť môjho detstva,“ opisuje prácu muž, ktorého diela obdivujú aj také hviezdy ako David Beckham alebo Orlando Bloom.

image

Všade samé lego.

V Česku ani na Slovensku tak nie je nikto povolanejší, kto by boj o titul LEGO MASTERS mohol hodnotiť. A čo je pre Milana zásadným kritériom pre hodnotenie súťažiacich? „Chcem, aby ukázali kreativitu, bezbrehú fantáziu a skúsili prerozprávať príbehy pomocou LEGO kociek. Hodnotiť sa budú, samozrejme, technické zručnosti,“ hovorí Milan Reindl. Ten však nebude jediným, kto bude výtvory súťažiacich hodnotiť. V každej časti sa totiž objaví špeciálny hosť. Hneď v prvej epizóde sa tejto úlohy s chuťou zhostil známy hudobník Marián Čekovský.

image

V prvej časti sa objaví aj špeciálny hosť Marián Čekovský.

Kreatívna producentka projektu, Simona Matásková, sľubuje jedinečný divácky zážitok. „Predstavíme napríklad staviteľské umenie bratov, matky so synom alebo kamarátov. Diváci budú sledovať aj dve dvojice, ktoré spojil až kasting,“ prezrádza. „Súhru teda musia nájsť dvaja ľudia, ktorí na seba nie sú vôbec zvyknutí. Uvidíme, či bude láska k najpopulárnejšej stavebnici stačiť,“ dodáva s úsmevom producentka.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 12:52