StoryEditor

Kandidát na šéfa RTVS Daniel Živica: musíme sa zbaviť syndrómu starých divákov

10.06.2022, 01:58

Bývalý mediálny vrcholový manažér je prekvapením medzi uchádzačmi o post generálneho riaditeľa verejnoprávnej inštitúcie.

Voľba generálneho riaditeľa RTVS sa pomaly blíži. Už budúci pondelok odprezentujú kandidáti svoje vízie v súvislosti s verejnoprávnou inštitúciou. Napriek tomu, že výsledky závisia od hlasovania poslancov, nás zaujíma, ako vybraní kandidáti vidia budúci vývoj verejnoprávnej inštitúcie vrátane financovania, portfólia staníc, spravodajstva či programingu.


"RTVS stráca mladých a vzdelaných divákov. To môže byť v budúcnosti najväčší problém RTVS. Problém, ktorý riešia verejnoprávne médiá a tradičné médiá všade na svete. Iba u nás je ten problém väčší, pretože sme sa ocitli za čiarou všeobecných trendov a správnej strategickej odpovede na tieto trendy. Musíme tú stratu rýchlo dohnať. Druhým problémom je, že súčasné vedenie RTVS zaostáva aj reputačne - teraz mám na mysli líderstvo a vzor myslenia smerom dovnútra do organizácie. Vedenie akejkoľvek organizácie dnes musí mať jasné zručnosti, ako strhávať so sebou, opakovane nadchnúť zamestnancov pre prácu v organizácii," hovorí Daniel Živica, kedysi vrcholový mediálny manažér.

 

Prečo ste sa rozhodli kandidovať?

Nechcem rozprávať frázy, že som sa rozhodol prijať výzvu a tak... Je to prirodzený vývoj. Viac ako 20 rokov sa kariérne pohybujem v prostredí, ktoré úzko súviselo a spolupracovalo s médiami, marketingom a analýzou najnovších trendov v práci s poslucháčmi a divákmi. V klasickom prostredí rozhlasu, televízie, periodickej tlače aj nových online médií. Mám pracovné skúsenosti z vrcholového manažmentu, vo financovaní organizácií a z práce lídra pre medzinárodné firmy u nás doma, aj v zahraničí. Kandidatúru považujem za prirodzenú súčasť mojej...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
10. jún 2022 02:09