StoryEditor

Disney+ prinesie lákavé premiéry. Najnovšie uvedú film Thor: Láska a hrom od Marvel Studios

23.08.2022, 13:35
Autor:
michmich
  • Úvodnú pieseň k Pinocchiovi naspievala Soňa Norisová. 
  • O vzostupe a páde boxerskej kariéry búrliváka Mika Tysona bude hovoriť seriál MIKE. 
  • Ťahákom jesene má byť hlavne Thor. 
  • Pixar zaujme hlavne deti novými Autami na cestách. 

 

Pozrime sa, čo  nové nájdu predplatitelia na tejto streamovacej službe od 8. septembra v rámci Disney+ Day. 

 

Pinocchio

Obľúbený príbeh o drevenej bábke, ktorá vydáva napínavé dobrodružstvo, aby sa stal skutočným chlapcom, sa vracia na obrazovku v podobe hraného filmu. Réžie prerozprávania známej rozprávky sa zhostil držiteľa ceny Akadémie Roberta Zemeckisa. V úlohe rezbára Geppetta, ktorý Pinocchia (Benjamim Evan Ainsworth, v slovenskom znení Oliver Boublík) vytvoril a správu sa k nemu, akoby bol jeho skutočným synom, sa predstaví Tom Hanks (Peter Rufús). Vo filme si ďalej zahrali aj Joseph Gordon-Levitt (Tomáš Horváth) v úlohe Jiminy Cricketa, Pinocchiovho sprievodcu a zároveň jeho „svedomia“, Cynthia Erivová (Soňa Norisová) ako Modrá víla a Luke Evans (Martin Madej) ako kočiš – nová postava, ktorá v pôvodnom príbehu chýbala. Soňa Norisová naspievala aj úvodnú pieseň k filmu.

 

MIKE

Osemdielny seriál MIKE skúma búrlivé vzostupy a pády boxerskej kariéry a osobného života Mika Tysona – od milovaného

image

Mike

svetového športovca po vyvrhnutí spoločnosti a opäť na vrchol. Seriál si zároveň všímatriedne a rasové rozdiely v USA, slávu a moc médií, mizogýniu, rozdelenie bohatstva, prísľub amerického sna a v konečnom dôsledku našu vlastnú úlohu pri formovaní Mikovho príbehu.

 

Svadobná sezóna

Beznádejný romantik Stefan spoznávacharizmatickú Katie, ktorá je síce zasnúbená so synom bohatého magnáta s nehnuteľnosťami, no aj napriek tomu si po čas svadbami nabitého leta spolu darkú aféru. Netrvá a obaja musia utekať pred zákonom, keďže Katie je hlavná podozrivá v šokujúcom kriminálnom prípade. Dokážu sa pri pokuse o očistenie svojich mien skutočne políci, organizovaným zločinom a komplikovaným pocitom, ktoré voči sebe cítia?

 

Thor: Láska a hrom

image

Nový Thor na Disney+.

V novom príbehu Thor: Láska a hromod Marvel Studiossa boh hromu(Chris Hemsworth) vydáva na svoju skutočnú životnú cestu -cestu. Jeho úsilie však preruší galaktický zabijak známy ako Gorr the God Butcher (Christian Bale), ktorý sa snaží zlikvidovať bohov. Na to, aby dokázal čeliť hrozbe, Thor požiada o pomoc Valkýru(Tessa Thompsonová), Korga (Taika Waititi) a bývalú priateľku Jane Fosterovú(Natalie Portmanovú), ktorá na Thorovo prekvapenie, nevysvetliteľne ovláda jeho magické kladivo Mjolnir. Spoločne sa púšťajú do hrozivého vesmírneho dobrodružstva, aby odhalili tajomstvo pomsty Gorra a zastavili sa skôr, než bude príliš neskoro.

Thor: Láska a hrom sa pripája k ďalším 15 filmom Marvel Cinematic Universe, ktoré sú aktuálne na Disney+ vysielajú vo formáte IMAX Enhanced. S IMAX Enhanced si predplatiteliadoma vychutnajú rozšírený pomer strán IMAX, ktorý až o 26 percent viac obrazu pre skutočne hlboký zážitok zo sledovania. (Na využite IMAX Enhanced nie sú potrebné žiadne dodatočné výdavky ani zariadenia. Dostupnosť obsahu sa líši podľa regiónu.). Viac informácií o IMAX Enhanced na Disney+ nájdete tu.

 

Zostavené: Ako sa natáčal Thor: Láska a hrom

Poďte spolu s tvorcami a hercami ako Taika Waititi, Chris Hemsworth, Christian Bale, Tessa Thompsonová a Natalie Portmanová odhaliť tajomstvá tvorby filmu Thor: Láska a hrom. V tomto dokumente odhalíte pozadie v poradí už štvrtého filmu o bohovi hromu nielen prostredníctvom detailných rozhovorov s hercami a členmi filmového štábu, ale aj cez pôvodné, doteraz neodvysielané zábery pľacu a zo zákulisia.

 

Obi-Wan Kenobi: Jedi sa vracia

Tento špeciál odhaľuje pozadie návratu Obi-Wana Kenobiho a Anakina Skywalkera na obrazovku,ako aj návrat hercov Ewana

image

Obi - Wan Kenobi

McGregora a Haydena Christensena k ich ikonickým postavám. Režisérka Deborah Chowová vedie hercov aj filmový štáb, aby vytvorili nových hrdinov aj zloduchov, ktorí žijú bok po boku s novýmiinkarnáciami postáv zo Star Wars. Tvorí tak nový príbeh, ktorý dramaticky prepája filmy celej ságy.

 

Tierra Incógnita (pôvodný latinsko-americký seriál)

Eric vracia do svojho rodného mesta prináša ôsmich temnú záhadu zmiznutia svojich rodičov spred rokov. Spolu so sestrou ho vychovali starí rodičia z matkinej strany, Eric sa však rozhodne utiecť. Namieri si to do strašidelného zábavného parku, ktorý patril jeho rodičom a v ktorom ich videli naposledy živých – do Tierra Incógnita. Spolu so svojimi priateľmi, sestrou tetou musí Eric stále viac a svoje obavy, aby stále záhady poschovávané v tomto temnom a neznámom svete.

 

She-Hulk: Neuveriteľná právnička (nové časti každý štvrtok)

image

She Hulk

V seriáli She-Hulk: Neuveriteľná právnička od štúdia Marvel sa musí Jennifer Waltersová, právnička zaoberajúca sa súdnymi prípadmi ľudí so superschopnosťami, vysporiadať s komplikovaným životom single ženy po tridsiatke, ktorá je za okolností navyše aj zelená, dvojmetrová a supersilná obryňa.

 

Autá na cestách

Pixar uvádza nový pôvodný seriál Autá na cestách, vďaka ktorému sa vrátime do sveta Áut. Seriál priblíži zážitky Bleskového McQueena a jeho najlepšieho priateľa Matera na výlete naprieč krajinou. Ich cesta povedie z Chladičových Kúpeľov smerom na východ, kde sa majú stretnúť s Materovou sestrou. Každá jedna zastávka prinesie nové dobrodružstvo a predstaví úžasné pocestné atrakcie aj nové svojrázne postavy.

 

Dospievanie

Inovatívny, tzv. hybridný dokumentárny seriál Dospievanie, ktorého tvorcami sú Brie Larsonová a spoločnosť CultureHouse, predstavuje prostredníctvom desiatich podmanivých príbehov výzvy, triumfy a ťažkosti dospievania. V seriáli sa miešajú rôzne žánre filmovej tvorby vrátane rozprávania, experimentov a dokumentaristiky. Každá časť predstavuje príbeh mladého človeka vo veku 18 až 22 rokov. Prostredníctvom emotívnych príbehov prináša seriál divákom širokú škálu skutočných zážitkov, ktoré ponúkajú pútavý pohľad na dospievanie a rozmanité sociálne, rodinné a osobné prekážky, ktorým mladí ľudia čelia na svojej ceste k sebaobjaveniu a prijatiu.

 

Veľké dobrodružstvá s Bertiem Gregorym

Tvárou novej generácie ambicióznych dobrodruhov a tvorcov prírodopisných filmov je 29-ročný prieskumník National Geographic Bertie Gregory, ktorý berie divákov na úchvatné napínavé cesty do najpozoruhodnejších a najtajnejších kútov našej divokej planéty. Seriál sleduje jeho eskapádya zachytáva výnimočné zábery zvierat vo voľnej prírode.

 

O Disney+

Disney+ je streamovacia služba spoločnosti The Walt Disney Company. Ponúka filmy a programy z produkcie Disney, Pixar,

image

Disney+

Marvel, Star Wars a National Geographic, ale aj úspešných Simpsonovcov a oveľa viac. Vo vybraných krajinách ponúka aj produkciu pridruženej značky Star. Streamovacia služba je súčasťou segmentu Disney Media & Entertainment Distribution. Služba ponúka stále rastúcu zbierku exkluzívnej pôvodnej tvorby, vrátane celovečerných filmov, dokumentov, hraných a animovaných seriálov či krátkych filmov. Vďaka dlhoročnej histórii spoločnosti Disney a jej bohatej filmografii je na Disney+ k dispozícii nielen filmová a televízna klasika, ale aj úplne nové filmy a programy z dielne The Walt Disney Studios. Prostredníctvom Star ponúkne Disney+ najnovší obsah štúdií 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX, Searchlight Pictures a ďalších. Pre viac informácií navštívte disneyplus.com alebo aplikáciu Disney+, ktorá je dostupná na väčšine mobilných zariadení a televíznych zariadení s prístupom na internet.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 11:26