StoryEditor

Zoznam kúpil rádio Viva. Z lokálneho rádia chce vybudovať úspešný celoslovenský projekt

24.08.2022, 08:46
  • Kúpu rádia odsúhlasila už aj Rada pre vysielanie a retransmisiu. 
  • Majiteľ Zoznamu rozširuje svoje podnikateľské portfólio. 
  • Vivu vedie muž, ktorý rebrandoval Rádio Okey na Rádio Europa 2.

Kúpu rádia nám potvrdil samotná spoločnosť Zoznam. Pôvodné obchodné meno INTERSONIC RADIO VIVA sa zmenou majiteľa premenovalo na Zoznam Radio VIVA.

Rada pre vysielanie a retransmisiu odsúhlasila kúpu rádia na zasadnutí 22. júna 2022.

Majiteľ spoločnosti Zoznam Martin Mác tak po rokoch v online priestore, rozšíril svoje podnikateľské portfólio o regionálne rádio. 

image

Majiteľ Zoznamu Martin Mác kúpol rádio VIVA.

Efektívny promotér produktov Zoznamu

Novým konateľom spoločnosti sa stal Juraj Volentics, ktorý v minulosti viedol projekt rebrandingu Rádia Okey na Rádio EUROPA2.

image

Juraj Volentics sa stal novým šéfom rádia VIVA.

„Po prevzatí Rádia VIVA a jeho úspešnom začlenení do portfólia Zoznam.sk, z neho chceme urobiť úspešné "regionálne" rádio. Vidím v tomto smere veľký potenciál, hlavne v prepojení produktov Zoznam.sk. Stávajúce produkty a produkcia vedia veľmi dobre doplniť fungovanie rádia a naopak, rádio vie byť efektívnym promotérom produktov Zoznamu. Generálne vidím zaujímavý priestor na produktové vyladenie Rádia VIVA a verím, že krok po kroku sa nám podarí  vytvoriť moderné, rešpektované médium s presahom do online sveta, čo je v dnešnej dobe nevyhnutné. Ak sa nám podarí tento prvý krok, výhľadovo budeme pracovať na tom, aby sme z lokálneho rádia neskôr vytvorili úspešný celoslovenský projekt,“ povedal Juraj Volentics.

Výsledkom vzájomnej spolupráce mediálneho domu s rádiom, by mali byť synergie v príprave obsahu, vyššia efektivita nákladových položiek a na konci dňa spokojnejší poslucháči aj internetoví používatelia.

Reklamu si budú predávať sami

S predajom reklamy sa nebude nový majiteľ spoliehať na externú firmu, ale predaj reklamy v Rádiu VIVA zastreší cez svoj obchodný tím spoločnosti Zoznam, s.r.o.

Predchádzajúcim riaditeľom Rádia VIVA bol Ivan Lacho, ktorý šéfoval rádiu od jeho začiatku. Rádio vzniklo ako regionálne rádio v Bratislave s názvom Metropolitné Rádio Viva v roku 2015, neskôr ako Rádio Viva.

image

Regionálne rádio VIVA.

Zoznam pôsobí v slovenskom mediálnom prostredí už 25 rokov. V súčasnosti ponúka vyše 40 online produktov - spravodajské weby, aj tematické magazíny, vlajkovou loďou sú okrem Zoznamu aj topky.sk

V júni 2020 spoločnosť zmenila majiteľa. Slovak Telekom predala Zoznam Martinovi Mácovi, ktorý predtým riadil internetovú spoločnosť z pozície CEO.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
12. apríl 2024 17:55