StoryEditor

Markíza chce na jeseň zabojovať z novým seriálom Chatári. Námet prebrala od Čechov

24.08.2022, 11:07
Autor:
redred
  • 13-dielny rodinný seriál je o výstrednej komunite úplne odlišných ľudí, ktorí majú spoločné len jedno - chalupa.
  • Natáčaný je podľa českej predlohy s názvom Osada z pera úspešného tamojšieho scenáristu Petra Kolečka.
  • Tešiť sa môžete na Dianu Mórovú, Maroša Kramára, Vlada Kobielskeho, Ivana Romančíka, či Mariána Miezgu.

Markíza sľubuje, že Chatári by mali byť oddychový seriál pre celú rodinu, ktorý by mal nepodcovať divácky intelekt. Je plný vtipných dialógov a komických, ľahko absurdných situácií.

Markíza našla námet v Čechách

Slováci zvyknú cestovať na chaty, aby unikli každodennej rutine a boli v pohode. A budú v pohode, aj keby sa mali pozabíjať! Televízia Markíza už túto jeseň uvedie na obrazovky úplne nový 13-dielny rodinný seriál s názvom Chatári o výstrednej komunite úplne odlišných ľudí, ktorí majú spoločné len jedno - chalupa je ich koníčkom a dovolenkovým životným štýlom.

image

Chatárov si zahrajú aj Helena Krajčiová a Sväťo Malachovský.

Diváci si budú môcť vychutnať komediálny pohľad na partiu svojských ľudí, ktorí majú svoje nádeje a sny, rôzne tajomstvá a snažia sa spoločne zvládnuť jeden cieľ, ktorý ich spája: zúfalo sa snažia cítiť dobre a relaxovať v prírode po náročnom pracovnom týždni. Sú rozhodnutí byť v pohode, aj keď sú vystresovaní ako čert, nahnevaní, deprimovaní alebo zranení.

Chatári sú oddychový seriál pre celú rodinu, ktorý nepodceňuje divácky intelekt. Je plný vtipných dialógov a komických, ľahko absurdných situácií. Natáčaný je podľa úspešnej českej predlohy s názvom Osada z pera jedného z najúspešnejších tamojších scenáristov Petra Kolečka. Jeho slnkom zaliatou, až prázdninovou atmosférou pravidelne otriasajú konflikty, ktoré sú zdrojom situačného slovného humoru.

image

Z Hornej Dolnej do seriálu Chatári prešla aj Marta Sládečková.

Keďže ide o adaptáciu českého seriálu, bolo najskôr nutné prispôsobiť ho slovenskej mentalite a lokálnym reáliám.. „Tým, že som nikdy adaptáciu nerobil, bolo to pre mňa veľmi ťažké. Celé to bolo o malých, ale čo najpresnejších zmenách. Slovenský humor a celkovo nátura sú trochu iné ako tie české, napriek tomu, že veľmi úzko koexistujeme. Najdôležitejšie pre mňa bolo, aby všetky okolnosti nášho príbehu boli slovenské,“ vysvetľuje Tomáš Jančo, kreatívny producent a scenárista nového seriálu Chatári.

Seriál produkuje Núñez

image

Svoje herecké umenie v Chatároch predvedie aj Zuzana Kubovčíková Šebová.

V malej chatovej osade sa diváci zoznámia s rôznymi postavami, ktoré spolu cez víkendy fungujú ako komunita s vlastnými pravidlami a zákonmi, s jedinečnou hierarchiou a mocenským reťazcom a s vlastnými skrytými tajomstvami. Kvôli predsudkom, láske či prijatiu ostatných musia zdolať množstvo prekážok.

Nepraktický ítečkár, ktorý sa nevie zaobísť bez internetu, nezávislá spisovateľka ľúbostných príbehov pre ženy; milionári, ktorí predstierajú, že sú chudobní; milovník života v divočine, ktorý je v skutočnosti pod papučou, či otec rodiny, ktorý sa rozhodol, že zmyslom jeho života je byť ortodoxným židom. Aj toto sú postavy, ktoré budú divákom robiť spoločnosť už túto jeseň.

Diváci sa môžu tešiť na špičkové herecké obsadenie, plné takých silných mien ako Diana Mórová, Maroš Kramár, Vlado Kobielsky, Ivan Romančík, Zuzana Kubovčíková Šebová, Helena Krajčiová, či Marián Miezga. Produkciu seriálu má pod palcom tvorca televíznych aj filmových diváckych hitov Peter Núñez.

image

Námet seriálu našla televízia v Čechách.

ŽÁNER: rodinný seriál

POČET EPIZÓD: 13 x 50 minút

KREATÍVNY PRODUCENT: Tomáš Jančo

PRODUCENT: Peter Núñez

PRODUCENTKA TV MARKÍZA: Alexandra Dubovská

VÝKONNÁ PRODUCENTKA: Marianna Heinz

SCENÁR: Tomáš Jančo

RÉŽIA: Zuzana Marianková, Ondrej Hraška

HRAJÚ: Diana Mórová, Mária Schumerová, Marko Igonda, Jana Kovalčíková, Braňo Mosný, Barbora Švidraňová, Zuzana Kubovčíková Šebová, Vlado Kobielsky, Helena Krajčiová, Maroš Kramár, Marta Sládečková, Sväťo Malachovský, Ivan Romančík

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
04. jún 2023 03:47