Google prestal ponúkať na stiahnutie Trumpovu sociálnu sieť.
StoryEditor

Google Play vylúčil zo svojej ponuky sociálnu sieť bývalého prezidenta Donalda Trumpa

01.09.2022, 14:16
Autor:
ČTKČTK
  • Platforma má porušovať zásady týkajúce sa obsahu, sú to napríklad fyzické hrozby a podnecovanie k násiliu.
  • Generálny riaditeľ Truth Social Devin Nunes už skôr označil Google za monopol.
  • Kritici tvrdia, že Trumpova sociálna sieť má problém aj s dezinformáciami a nenávistnými prejavmi.

Google tvrdí, že platforma porušuje zásady týkajúce sa obsahu, sú na napríklad fyzické hrozby a podnecovanie k násiliu. Tento krok zhorší možnosť stiahnutia aplikácie užívateľom telefónov s operačným systémom Android, uviedol spravodajský server BBC.

Aplikácia Truth Social bola sprevádzkovaná vo februári, keď ju začal ponúkať virtuálny obchod s aplikáciami App Store od firmy Apple. Spočiatku ju sprevádzali problémy. V Google Play, odkiaľ sa sťahuje prevažná väčšina aplikácií pre telefóny s operačným systémom Android, však nie je dostupná.

Generálny riaditeľ Truth Social Devin Nunes už skôr označil Google za monopol. Minulý týždeň uviedol, že rozhodnutie, či bude aplikácia dostupná, závisí od Google Play. Ten tvrdí, že je na firme Truth Social, aby dodržiavala jeho pravidlá.

"Dňa 19. augusta sme Truth Social upozornili na viacero porušení štandardných pravidiel," povedal BBC hovorca Googlu. Dodal, že podmienkou pre uvedenie akejkoľvek aplikácie v Google Play je, že musí mať účinné systémy pre hodnotenie obsahu vytváraného užívateľmi. Google ponúkol prevádzkovateľovi platformy Truth Social radu, ako problém vyriešiť.

Truth Social na žiadosť BBC o komentár neodpovedala.

Sociálna sieť Truth Social je často popisovaná ako platforma "slobody prejavu". Aby bolo možné ju stiahnuť do väčšiny telefónov na svete, musí ju schváliť Apple a Google. Sieť však zďaleka nie je miestom neobmedzenej slobody prejavu, píše BBC. V skutočnosti má veľa pravidiel o tom, čo sa tam písať môže a čo nie. Vo svojich podmienkach má dlhý zoznam vecí, ktoré možno a ktoré naopak nemožno zverejniť. Kritici ale tvrdia, že má problém s dezinformáciami a nenávistnými prejavmi.

Platformu založil bývalý prezident Donald Trump a práve Truth Social je miestom, kde zverejňuje svoje príspevky. Trumpovi bol po vlaňajších výtržnostiach jeho priaznivcov v americkom Kapitole zakázaný prístup na siete Twitter a Facebook.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
09. jún 2023 15:50