JOJ 24
StoryEditor

Skupina JOJ ohlásila spustenie novej spravodajskej televízie

19.09.2022, 12:53
Autor:
redred
  • JOJ Group už predstavuje novú stanicu JOJ 24 vo svojom portfóliu.
  • K dispozícii bude pre divákov zdarma u všetkých operátorov aj v DVB-T.
  • Spravodajská televízia prinesie aj špeciálne relácie a diskusie.

Medzi hlavné piliere Televízie JOJ už dlhodobo patrí spravodajstvo. Televízia má širokú sieť regionálnych spravodajcov, produkciu aj technické zázemie.

Čoskoro pribudne do jej portfólia ôsma slovenská stanica JOJ 24. Tak ako ostatné programy skupiny, bude dostupná celej populácii.  Plnoformátová televízia bude vysielať najmä spravodajské relácie, no ponúkne aj publicistiku a politickú diskusiu.

Šéfom bude Dárius Haraksin

Televízia JOJ 24 vzniká pod vedením riaditeľa spravodajstva a programu Rolanda Kubinu. Šéfredaktorom sa stal dlhoročný redaktor a moderátor  Dárius Haraksin. Tvárami JOJ 24 sú skúsení profesionáli, ktorí pôsobia dlhé roky v televíznom spravodajstve.

„Spravodajská stanica je náš dlhodobý projekt, na vývoji ktorého sme pracovali mesiace. Teraz môžem povedať, že som nadmieru spokojný s verziou, ktorú divákom ponúkame a veríme, že budeme ich prvou voľbou v poskytovaní komplexných, spoľahlivých a vždy overených spravodajských informácií,“ hovorí Roland Kubina, riaditeľ spravodajstva a programu TV JOJ.

„Rovnako ako naša televízia, aj ja som oslávil 20 rokov pôsobenia v JOJke nielen ako redaktor v spravodajskom tíme. O to viac sa teším, že som pri zrode novej spravodajskej televízie a verím, že spolu s kolegami budeme divákom denne prinášať objektívne, overené, aktuálne, užitočné a dôležité informácie,“ povedal Dárius Haraksin, šéfredaktor JOJ 24.

Pravidelné správy aj špeciálne relácie 

Filozofiou JOJ 24 je ponúknuť divákom objektívne spravodajstvo z overených zdrojov. V programovej štruktúre  sa so Správami 24 budú striedať ďalšie pravidelné relácie. Počas celého dňa ponúkne televízia divákom aktuálne spravodajstvo a vysielanie naživo z dôležitých tlačových konferencií a politických a spoločenských udalostí.

Novinkou budú denné Udalosti o 17:00 a Udalosti o 22:00, ktoré tvoria pevné piliere vo vysielacom dni. Každý pracovný deň ponúkne JOJ 24 Analýzy 24 od 18:00 - diskusnú reláciu, v ktorej sa budú moderátori venovať témam rezonujúcim v aktuálnom týždni.

V utorky v tom istom čase dostanú priestor Analýzy Na hrane s moderátorkou Janou Krescanko Dibákovou, ktorú doteraz jej fanúšikovia mohli sledovať na webe a sociálnej sieti.

V týždennej frekvencii televízia prinesie relácie  Spektrum 24 zo sveta vedy a výskumu, ktorú bude moderovať Ján Mečiar, Svet 24 o rôznych zaujímavostiach s Hanou Zavřelovou Gallovou, hodinovú reláciu Topstar Plus, ktorá ponúkne divákom zaujímavosti zo šoubiznisu a reláciu 24 minút, ktorá zhrnie a okomentuje najdôležitejšie politické udalosti uplynulého týždňa.

Vo štvrtok večer sa na JOJ 24 usídli politická diskusia s Janou Krescanko Dibákovou Na hrane, ktorú bude vysielať rovnako aj TV JOJ.

Každý večer o 20.35 dostane vo vysielaní JOJ 24 priestor dokumentárny film. Vo vysielaní JOJ 24 sa objaví premiéra obľúbenej relácie Sedem s moderátorkou Elenou Vacvalovou a známymi glosátormi.  Podcast 24, ktorý už niekoľko mesiacov prináša rozhovory, okrem webu dostane priestor aj na televíznych obrazovkách. 

01 - Modified: 2022-10-02 17:43:26 - Feat.: - Title: Štartuje nová spravodajská stanica JOJ 24: Chceme na televízny trh priviať nový vietor 02 - Modified: 2022-03-04 17:09:16 - Feat.: - Title: Televízia JOJ spustí spravodajskú stanicu JOJ 24. Odštartovala už novú sekciu podcastov
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
02. jún 2023 20:15