StoryEditor

Svetový úspech slovenského seriálu Ultimátum. V Cannes sa predstaví televíziám a streamovacím službám

31.10.2022, 10:45
Autor:
redred

Je to historický úspech, hovorí riaditeľ JOJ Group Marcel Grega. 

Koprodukčný seriál televízie JOJ a Českej televízie z dielne KFS production v réžii Michala Kollára, ktorý mal premiéru v marci, bude celosvetovo zastúpený prestížnou spoločnosťou BETA FILM Gmbh. a zároveň ho čaká uvedenie na renomovanom festivale v Cottbuse v sekcii „HITS“.

Je to vôbec prvýkrát, čo sa tak stane pre majoritne slovenský televízny projekt. Na tohoročnom televíznom a filmovom veľtrhu MIPCOM, ktorý sa pravidelne koná vo francúzskom Cannes, bol v rámci katalógu Beta Film seriál Ultimátum predstavený svetovým televíziám a streamovacím službám.

Beta Film je jednou z troch najväčších európskych spoločností zameraných na distribúciu a produkciu televízneho a filmového obsahu.

Ultimátum vo svete

Seriál Ultimátum už na jar predali pre teritórium Južnej Ameriky. „TV JOJ sa pravidelne každý rok ako jediná televízia na Slovensku púšťa do produkcie odvážnych námetov našich domácich autorov, aké v podmienkach malého slovenského trhu inak nenachádzajú priestor na realizáciu.

JOJka sa takto v ostatných rokoch stala atraktívnym televíznym producentom pre zahraničných partnerov, ktorí si čoraz častejšie všímajú slovenskú tvorbu a kvalitnú prácu našich tvorcov. Vďaka tejto spolupráci máme možnosť zafinancovať viaceré lokálne námety a rozvíjať kvalitu produkčne náročných projektov, ktoré už dnes robia našej krajine mimoriadnu reklamu a dosahujú v pomeroch slovenskej televíznej tvorby historický úspech," uviedol generálny riaditeľ JOJ Group, Marcel Grega.

Seriál Ultimátum čaká po finále Plzeň uvedenie na festivale v Cottbuse, kde bude premietaný v špeciálnej remasterovanej kinoverzii. Pre pôvodnú hranú slovenskú televíznu tvorbu ide o prvenstvo.

„Som rád, že cesta seriálu Ultimátum nekončí domácim odvysielaním v televízii JOJ a Českej televízii, ale pokračuje ďalej, a tak vo svete reprezentuje to najlepšie, čo u nás vzniklo. Teším sa o to viac, že podľa mne dostupných informácií je to jediný majoritný slovenský seriál, ktorý spoločnosť BETA tento rok v Cannes prezentovala,“ povedal režisér seriálu ULTIMÁTUM Michal Kollár.

Slovensko-česká koprodukcia 

Slovenský seriál Ultimátum vznikol pod režisérskou taktovkou Michala Kollára (Červený kapitán, SR-ČR-PL, 2016) a je prvá pôvodná koprodukcia, na ktorej spolupracovala slovenská televízia JOJ a verejnoprávna Česka televízia, vznikol za podpory AVF.

Odohráva sa v Bratislave a nakrúcal sa počas rokov 2020 – 2021. Pre slovenských divákov je aktuálne dostupný na JOJ PLAY. O seriáli Policajný vyjednávač Dano Andrik (Ján Koleník) sa ocitá uprostred rukojemníckej drámy na oddelení kardiochirurgie, kde sa okrem ministra obrany (Sveťo Malachovský) nachádza aj Danova tehotná priateľka Lena (Ester Geislerová).

Aby ju Dano spolu s pacientmi a personálom dostal na slobodu, musí čeliť požiadavkám nevyspytateľného únoscu Korňana (Milan Bahul) na jednej strane a tlakom najvyšších politických špičiek na druhej.

Čas beží a Dano sa musí rozhodovať rýchlo: či postupovať podľa príkazov z najvyšších miest, alebo - paradoxne - pomôcť únoscovi očistiť jeho meno.

Réžia: Michal Kollár

Producent: Jana Kluková, KFS production s. r. o.

Hrajú: Ján Koleník, Milan Bahúl, Ester Geislerová, Sveťo Malachovský, Dušan Cinkota, Diana Mórová, Zuzana Konečná, Edita Borsová, Gregor Hološka, Juraj Hrčka, Alena Mihulová, Tatiana Kulíšková, Peter Kočiš, Marko Igonda, Miroslav Etzler a ďalší.

 

01 - Modified: 2022-10-26 06:16:37 - Feat.: 0 - Title: Jojka sa púšťa do ďalšieho kriminálneho projektu. Zlákala do neho hlavnú predstaviteľku jej aktuálnej kriminálky Kraj
01 - Modified: 2023-05-25 12:50:15 - Feat.: - Title: České televízie dostanú už čoskoro na Slovensku stopku. Vo vzduchu visia aj žaloby 02 - Modified: 2023-05-16 12:20:42 - Feat.: - Title: Redaktor Jojky sa po 20 rokoch lúči s televíziou a smeruje do politiky 03 - Modified: 2023-04-27 05:45:38 - Feat.: - Title: Do Nemocnice vstupujú nové postavy. Manželský pár lekárov poriadne zamieša kartami 04 - Modified: 2023-04-26 11:36:04 - Feat.: - Title: Geissenovci: S očakávanými epizódami, natočenými na Slovensku, zaplní Jojka tri večery 05 - Modified: 2023-05-03 05:49:11 - Feat.: - Title: Šéfka JOJ play: Stream a televízia sa vedia pekne dopĺňať. Funguje tam presne ten istý obsah
menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 09:10