StoryEditor

Po fenomenálnom úspechu The Last of us HBO poteší fanúšikov: Bude aj druhá séria

28.01.2023, 18:48
Autor:
redred

Prvá séria sa stala historicky druhým najúspešnejším debutom HBO. Hneď za Rodom draka. 

Reakcia na úspech seriálu určite poteší fanúšikov. Bude aj druhá séria, sľubuje HBO. Podrobne sme sa dlhoočakávanému seriálu venovali v nasledujúcom článku: 

image

The Last of Us klope na dvere. Kritici nešetria chválou

 

Druhú časť Last of us si v nedeľu večer na základe údajov spoločnosti Nielsen pozrelo  5,7 milióna divákov v rámci HBO Max a lineárneho vysielania v USA, čo predstavuje viac ako 1 milión nových divákov oproti premiére seriálu. Tento 22-percentný skok predstavuje najväčší nárast sledovanosti v druhom týždni pre akýkoľvek pôvodný dramatický seriál HBO v histórii stanice.

V galérii si pozrite fotografie obľúbeného seriálového hitu

THE LAST OF US bol tiež hitom na sociálnych sieťach, kde sa seriál počas svojho debutu stal celosvetovým trendom č. 1 na Twitteri. Do dnešného dňa nazbierali upútavky a teasery na prvú sériu celosvetovo viac ako 100 miliónov pozretí.

„Craig a Neil spolu s EP Carolyn Straussovou a zvyškom nášho fenomenálneho hereckého obsadenia a štábu definovali žáner majstrovskou debutovou sezónou seriálu ‚That Last of Us‘,“ povedala Francesca Orsi, EVP, HBO Programming, Head of HBO.

„Potom, čo sme natočili túto nezabudnuteľnú prvú sériu, sa už nemôžem dočkať, až tento tím znova zažiari v druhej sérii.“

„Som poctený a úprimne povedané ohromený tým, že sa toľko ľudí naladilo a spojilo s naším rozprávaním o ceste Joela a Ellie. Spolupráca s Craigom Mazinom, neuveriteľným hereckým obsadením, štábom a hlavne HBO predbehla moje už aj tak vysoké očakávania,“ povedal producent Neil Druckmann.

„Teraz máme radosť, že to môžeme zopakovať s druhou sériou! V mene všetkých v spoločnosti Naughty Dog a PlayStation vám ďakujem!“

„Som veľmi vďačný Neilovi Druckmannovi a HBO za našu spoluprácu a ešte viac som vďačný miliónom ľudí, ktorí sa k nám na tejto ceste pripojili,“ povedal Craig Mazin, producent.

„Diváci nám dali šancu pokračovať a ja ako fanúšik postáv a sveta, ktorý Neil a Naughty Dog vytvorili, som pripravený sa do neho opäť ponoriť.“

THE LAST OF US sa odohráva 20 rokov po zničení modernej civilizácie. Joel, otrlý preživší, je najatý, aby prepašoval Ellie, štrnásťročné dievča, z tiesnivej karanténnej zóny. To, čo začína ako malá zákazka, sa čoskoro zmení na brutálnu a srdcervúcu cestu, kedy obaja musia precestovať Spojené štáty a prežitie jedného závisí na druhom.

V prvej sérii hrajú: Pedro Pascal ako Joel, Bella Ramsey ako Ellie, Gabriel Luna ako Tommy, Anna Torv ako Tess, Nico Parker ako Sarah, Murray Bartlett ako Frank, Nick Offerman ako Bill, Melanie Lynskey ako Kathleen, Storm Reid ako Riley, Merle Dandridge ako Marlene, Jeffrey Pierce ako Perry, Lamar Johnson ako Henry, Keivonn Woodard ako Sam, Graham Greene ako Marlon a Elaine Miles ako Florence. V seriáli ďalej hrajú Ashley Johnson a Troy Baker.

S 97% hodnotením kritikov na Rotten Tomatoes bol seriál THE LAST OF US časopisom Rolling Stone vyhlásený za „ďalší veľký hit HBO“ a časopis Variety poznamenal, že „možno vidieť blízku budúcnosť, v ktorej seriál skončí medzi najlepšími televíznymi reláciami“. IndieWire vyhlásil, že nový seriál je „lepší ako každá adaptácia videohry, ktorá príde na myseľ“, a IGN ho označil za „brilantné prerozprávanie jedného z najobľúbenejších príbehov videohier“ a dodal, že „prináša obohacujúce predstavenie pre fanúšikov hitu PlayStation a zároveň dokáže zostať prívetivo napínavý aj pre nováčikov“. CNN označila rozprávanie za „úplne nebojácne a neúprosné, vytvárajúce desivé scenáre a momenty, ktoré môžu byť striedavo dojemné a úplne tragické“.

Nové časti seriálu majú premiéru každý pondelok na HBO a HBO Max až do finále, ktoré na nás čaká 12. marca. Fanúšikovia si tiež môžu naladiť The Last of Us Podcast, oficiálny sprievodný podcast k seriálu, kde moderátor Troy Baker, ktorý vo videohre hrá Joela, sedí s tvorcami seriálu Craigom Mazinom a Neilom Druckmannom a podrobne rozoberajú jednotlivé scény každej časti.

Autormi a producentmi seriálu THE LAST OF US, ktorý vychádza z rovnomennej kritikmi oceňovanej videohry vyvinutej spoločnosťou Naughty Dog pre platformy PlayStation®, sú Craig Mazin a Neil Druckmann. Seriál vzniká v koprodukcii so spoločnosťou Sony Pictures Television a jeho producentmi sú Carolyn Strauss, Evan Wells, Asad Qizilbash, Carter Swan a Rose Lam. Produkčné spoločnosti: M: PlayStation Productions, Word Games, Mighty Mint a Naughty Dog.

 

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
05. jún 2023 22:47