Twitter s novinkou.
StoryEditor

Muskova novinka: Twitter obmedzil počet príspevkov, ktoré môžu používatelia čítať

02.07.2023, 10:47
Autor:
TASRTASR

Twitter oznámil, že na čítanie tvítov bude vyžadovať registráciu. Vraj stovky organizácií od nich extrahujú dáta "extrémne agresívne", čo ovplyvňuje používateľov.

Sociálna sieť Twitter obmedzuje počet príspevkov, ktoré môžu používatelia čítať za jeden deň.

Cieľom je zastaviť "extrémnu úroveň" extrakcie údajov a manipuláciu systému, oznámil v sobotu majiteľ Elon Musk. TASR o tom informuje podľa agentúry Reuters.

Dočasný limit na čítanie tvítov stanovili pôvodne na 6000 za deň pre používateľov s overenými účtami, 600 pre neoverené účty a 300 pre nové neoverené účty.

Neskôr limit zvýšili na 10.000 príspevkov denne pre overených používateľov, 1000 pre neoverených a 500 pre nových neoverených používateľov, uviedol Musk v ďalšej správe bez bližších detailov.

Twitter predtým oznámil, že na čítanie tvítov bude vyžadovať registráciu. Musk to v piatok označil za "dočasné núdzové opatrenie". Doplnil, že stovky organizácií extrahujú dáta z Twitteru "extrémne agresívne", čo ovplyvňuje používateľov.

Musk predtým vyjadril nespokojnosť s tým, že firmy vyvíjajúce systémy umelej inteligencie pri tom používajú dáta Twitteru.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
23. september 2023 21:26