Tri nové moderátorské posily spravodajstva TV Markíza.
StoryEditor

Markíza výrazne posilňuje moderátorský tím správ. Chce rozširovať spravodajstvo?

25.07.2023, 07:30

Do dvoch mesiacov sa ku Vratkovi Sirágimu v Počasí pridali dve nové moderátorky a to športu Klaudia Kristiníková a spravodajstva Ivana Miklánková.

Po Športových novinách sa posilní aj moderátorský tím Prvých televíznych novín. Nejde pritom o novú tvár v markizáckom spravodajstve. Ivana Miklánková pracuje pre Televíziu Markíza dlhé roky a spočiatku pôsobila ako redaktorka zahraničného spravodajstva v Televíznych novinách. Neskôr začala moderovať ranné správy v Teleráne a do dnešného dňa prinášala divákom aktuality ako moderátorka Televíznych novín 12. 

Zo zahraničnej redaktorky moderátorka

,,V Prvých Televíznych novinách sa v pondelok po prvýkrát objavila naša mladá a talentovaná redaktorka Ivana Miklánková, ktorej sme sa rozhodli dať priestor vyskúšať si zasadnúť do moderátorského kresla v rámci letnej vysielacej štruktúry. Nejde však o žiadnu výmenu niektorého z aktuálnych moderátorov tejto relácie, divákom sa naďalej budú prihovárať aj Danica Nejedlá a Dano Očenáš,“ informoval Henrich Krejča.

image

Ivana Miklánková je nová posila spravodastva o 17-tej.

,,Veľmi si vážim túto príležitosť a teším sa, že oficiálny koniec materskej dovolenky pre mňa prináša takúto výzvu. Budem sa snažiť uviesť reportáže mojich kolegov, ktorí na nich pracujú hodiny v teréne, čo najlepšie,“ povedala na margo novej kariérnej ponuky samotná Ivana Miklánková.

Len letný záskok?

Aj športové spravodajstvo dostalo od štvrtka 20. júla posilu v podobe novej moderátorky Športových novín. Ku Janke Hospodárovej a Petrovi Varinskému sa tak pridáva vo večernom vysielaní športového spravodajstva dlhoročná športová redaktorka Klaudia Kristiníková.

„Som veľmi vďačná za túto novú príležitosť, ktorá bude pre mňa príjemným spestrením popri redaktorskej práci, v rámci ktorej sa venujem najmä hokeju a tenisu. Moderovať Športové noviny je pre mňa veľkou výzvou, no verím, že s pomocou nášho skvelého ‚šporťáckeho‘ kolektívu a najmä mojich skúsenejších moderátorských kolegov ju zvládnem. A zároveň verím, že potvrdím to, čo Janka dokazuje už dlhé roky – že ženy do športu patria,“ povedala Klaudia Kristiníková.

image

Klaudia Kristiníková moderuje Športové noviny od 20. júla.

Nasledovali Sirágiho

Obe nové moderátorské tváre Markízy sa tak zaradili k novej hviezde modro-žltej televízie Vratkovi Sirágimu, ktorý dostal začiatkom júna ponuku moderovať reláciu Počasie v hlavnom spravodajskom bloku. 

Hviezda Vratka Sirágiho vystrelila do výšin po tom, čo sa stal náhradníkom za zranenú Máriu Čírovú, vo veľkolepej 8. série šou Let´s Dance. Tú vysielala Markíza túto jarnú sezónu od marca do mája. Moderátor počasia v Teleráne predvádzal na tanečnom parkete veľké tanečné výkony.

No neboli za tým len prirodzený talent, ale aj dlhoročný dril. Vratko sa pred rokmi venoval spoločenským tancom. Jeho výkony spolu s profesionálnej tanečníčky Anny Ribaeurovej oslovili veľké množstvo divákov a esemeskami ich posunuli až do samotného finále, kde skončili na treťom mieste.

image

Nový moderátor večerného spravodajstva sa stáva Vratko Sirági.

,,Vratko ma za sebou úžasný úspech a preto sme sa rozhodli mu dať príležitosť vo večernom Počasím,“ vysvetlil Henrich Krejča. Vratko Sirági sa tak aktuálne už takmer dva mesiace strieda v Počasí s Katarínou Kulovou a Mirkou Almásy.

Budú rozširovať spravodajstvo?

Na prvý pohľad sa to môže zdať, že TV Markíza potichu rozširuje svoj moderátorský tím v spravodajskom trojbloku, lebo sa pripravujú na rozširovanie spravodajstva. Stratégie s touto otázkou teda televíziu oslovili.

Od kompetentných zo Záhorskej Bystrice sme sa dozvedeli, že toto nie je témou dňa. Posilnenie moderátorov v rámci spravodajských relácií má súvisieť hlavne s letnou vysielacou štruktúrou, kedy sa rozhodli dať priestor aj mladým a talentovaným redaktorom vyskúšať si zasadnúť do moderátorského kresla.

Vyplnia tak čas, kedy si stabilné osadenstvo moderátorov spravodajstva vyberá letné dovolenky a nemusia ich tak zaskakovať kolegovia a brať si služby navyše. Pre nových moderátorov je to priestor ako zaujať divákov aj vedenie, aby to nakoniec nebolo len zaskakovanie počas letných služieb, ale celoročná práca.

A ako to má rozdelené TV Markíza čo sa týka moderátorov v jednotlivých spravodajských reláciách?  

Televízne noviny 12 –   Ivana Krejčová, Ivana Miklánková, Dominik Matulaj, Lenka Vavrinčíková

Televízne noviny 17 –   Danica Nejedlá, Dano Očenáš, Ivana Miklánková

Reflex –                          Kvetka Horváthová, Miriam Kalisová, Kristína Kövešová

Televízne noviny 19 –   Viktor Vincze, Zuzana Čimová, Mária Chreneková Pietrová, Jaroslav Zápala, Zlatica Švajdová Puškárová, Patrik Švajda

Športové noviny –        Janka Hospodárová, Peter Varinský, Klaudia Kristiníková

Počasie –                       Katarína Kulová, Mirka Almásy, Vratko Sirági

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
22. september 2023 01:32