StoryEditor

Barbie filmom roka? Do ružového sveta sa v kinách ponorilo už cez 200 tisíc divákov

18.08.2023, 11:20
Autor:
redred

V návštevnosti z prvého miesta tohtoročného rebríčka zosadila úspešnú domácu komédiu Invalid.

Necelý mesiac od premiéry stačil pestrofarebnej komédii Barbie, aby sa stala najnavštevovanejším filmom, ktorý tento rok premiéroval v slovenských kinách. Snímku režisérky Grety Gerwig videlo 203 921 diváčok a divákov, čím z prvého miesta tohtoročného rebríčka zosadila úspešnú domácu komédiu Invalid. Cesta kinami však ani zďaleka nekončí a Barbie v najbližších týždňoch ešte pekných pár tisícok nazbiera.

image

Barbie a Ken.

Courtesy Warner Bros. Pictures
Úspechy však zbiera na celom svete a ich výpočet rastie. Zatiaľ stihla celosvetovo zarobiť viac ako miliardu amerických dolárov, a zároveň sa stať komerčne najúspešnejším filmom v histórii, ktorý režírovala žena. Presné čísla podľa portálu Box Office Mojo hovoria aktuálne o 1 202 507 382 dolároch. Tento úspech Grety Gerwig, donedávna známej ako tvorkyne nízkorozpočtových a komornejších snímok, bude zrejme znamenať prielom v príležitostiach pre ďalšie jej talentované kolegyne.

image

Barbie na čele rebríčka návštevnosti v kinách.

S aktuálnym zárobkom takmer 542 miliónov dolárov z domáceho amerického trhu je Barbie tiež najzárobkovejším filmom v storočnej histórii hollywoodskeho štúdia Warner Bros, ktorého filmy do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film.

image

Záber z filmu Barbie.

Courtesy of Warner Bros. Pictures
Z najvyššej priečky rebríčka tak zrazila komiksový veľkofilm Temný rytier, jeden z najobľúbenejších batmanovských príbehov, ktorý zarobil 536 miliónov dolárov. Je nevyhnutné poznamenať, že číslo, ktoré má Barbie na konte, nie je ani zďaleka konečné, keďže snímka v USA kraľuje rebríčku návštevnosti a jej zostup nadol bude podľa všetkých indícií len veľmi pomalý.

image

Záber z filmu Barbie.

Courtesy of Warner Bros. Pictures
Odozva na takýto neoddiskutovateľný úspech na seba zrejme nenechá dlho čakať. Podľa viacerých hollywoodskych štúdií sa môžeme tešiť na sfilmovanie príbehov, v ktorých vystupujú ďalšie legendárne hračky. Spoločnosť Mattel, ktorá dala Barbie svetu, spoločne so štúdiom Warner Bros. sľubuje ďalšie príbehy z Barbielandu.

image

V Barbie je plno ružovej.

A v neposlednom rade bude zaujímavé sledovať, akým smerom sa bude uberať kariéra Grety Gerwig. Nateraz je známe, že sa chystá nakrútiť adaptáciu príbehu z fantasy sveta Narnie podľa knihy spisovateľa C. S. Lewisa, podľa vlastných slov je však otvorená aj viacerým ďalším možnostiam, ktoré jej boli ponúknuté.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
05. september 2023 10:03