ChatGPT.
StoryEditor

OpenAI uviedla na trh verziu systému ChatGPT, ktorá je určená pre veľké podniky

29.08.2023, 11:41
Autor:
ČTKČTK

Verzia s názvom ChatGPT Enterprise ponúka bezpečnejší a rýchlejší prístup k technológii firmy OpenAI. Medzi prvých zákazníkov patrí napríklad kozmetická spoločnosť Estée Lauder.

Spoločnosť OpenAI uviedla na trh verziu svojho populárneho chatovacieho systému ChatGPT určenú pre veľké podniky. Verzia s názvom ChatGPT Enterprise ponúka bezpečnejší a rýchlejší prístup k technológii firmy OpenAI. Medzi prvých zákazníkov novej verzie patrí napríklad kozmetická spoločnosť Estée Lauder alebo investičná firma Carlyle, informovala agentúra Reuters.

Firma OpenAI koncom vlaňajšieho novembra ChatGPT zadarmo sprístupnila verejnosti a systém si rýchlo získal veľkú popularitu. ChatGPT patrí do kategórie generatívnej umelej inteligencie a dokáže na základe jednoduchých otázok generovať články, eseje, vtipy, ale aj poéziu. Na základe obrovského množstva dát sa podobne ako človek učí, ako odpovedať na podnety užívateľov.

Mnohí ľudia v Spojených štátoch podľa prieskumu agentúry Reuters systém ChatGPT využívajú ako pomocníka pri plnení svojich pracovných úloh, hoci ich od toho zamestnávatelia odrádzajú. Spoločnosť OpenAI dúfa, že vďaka verzii ChatGPT Enterprise sa stanú zamestnávatelia k používaniu jej technológie ústretovejší.

Finančným podporovateľom spoločnosti OpenAI je americký softvérový gigant Microsoft. Ten už ponúka podnikom prístup k ChatGPT prostredníctvom svojej služby Azure OpenAI. Na využitie tohto prístupu však musí byť podnik zákazníkom služby Azure, ktorá je cloudovou platformou Microsoftu.

menuLevel = 2, menuRoute = news/media, menuAlias = media, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
29. august 2023 11:42