StoryEditor

Dobrodružné leto pre celú rodinu: pozrite si trailer k novému filmu Letní rebeli

24.07.2020, 19:20
Autor:
TSTS
Slovensko-nemecký rodinný film bude mať v kinách premiéru 13. augusta.

Slovensko-nemecká koprodukcia prinesie do kín už 13. augusta rodinný film Letní rebeli. Objavia sa v ňom herci zo Slovenska, Nemecka i Čiech, nakrúcalo sa najmä na Slovensku.

Nevšedná práca s detskými hercami

Filmov, v ktorých deti nielen účinkujú, ale ktoré sa priamo detských životov a tém s nimi súvisiacich dotýkajú, vzniká na Slovensku málo, napriek tomu, že ide historicky o jeden z našich najobľúbenejších formátov.

Výberu detských hercov, Slovenky Liany Pavlíkovej a Čecha Eliáša Vyskočila, predchádzalo viacero castingových kôl, kde sa kládol dôraz nielen na ich individuálne vyžarovanie a výkony, ale aj na ich vzájomnú spoluprácu a porozumenie si.

”Eliáš a Liana boli od začiatku veľmi prirodzení, a to aj keď hrali filmovú postavu,” spomína na začiatky spolupráce režisérka Martina Saková, “Obaja po tom navyše veľmi túžili, tešili sa na nakrúcanie.” Výsledkom spolupráce je film, ktorý svoju svetovú premiéru zažil v Južnej Kórei na 15. ročníku medzinárodného festivalu pre deti a mladých BIKY (Busan International Kids & Youth Film Festival).

Trailer plný letného dobrodružstva

Film bude súťažiť na viacerých detských filmových festivaloch, vidieť ho budú môcť nielen detskí diváci v Čechách, kde bude mať európsku premiéru na festivale v Zlíne, vo Švédsku, Nórsku, Taliansku či Nemecku. “Pre potreby prezentácie filmu na rozličných medzinárodných trhoch sme vytvorili niekoľko alternatív trailerov, pri ktorých sme zohľadňovali národné špecifiká jednotlivých krajín,” uviedla slovenská producentka filmu Katarína Krnáčová zo spoločnosti Silverart. “Veľmi sa tešíme, že slovenskému publiku môžeme predstaviť trailer, ktorý, verím, zaujme a od 13. augusta sa spoločne všetci stretneme v kine,” dodala.

Množstvo slovenských lokácií

Film Letní rebeli sa nakrúcal prevažne na Slovensku, niektoré obrazy sa realizovali v Nemecku. Zahrali si v ňom aj neherci z miest a obcí v hornej Nitre, najmä z Handlovej. Vo filme budú môcť znalci regiónu spoznať ulice ako 29. augusta, Duklianska, Švermova, Parková, Poštová, Partizánska, Štrajková, Krššáková či Mierové námestie.

Nakrúcalo sa aj v ďalších slovenských mestách, okrem Handlovej to boli mestá Prievidza, Nová Dubnica a Trenčín, v Nemecku sa nakrúcalo v Drážďanoch na pobreží Baltického mora a na rieke Isar.

CinemArt / Letní rebeli

O čom sú Letní rebeli

Jazdy v dodávke, dedko, splavovanie riek, veľa zábavy. Asi tak by sa dali opísať očakávania 11-ročného Jonáša pri predstave svojich letných prázdnin. Jeho rodina sa však po smrti otca od seba vzdialila a Jonášova matka Beate sa rozhodla, že namiesto toho, aby išli na leto na Slovensko, ako to robievali s otcom, pôjdu si vychutnať zdravé prímorské podnebie k tete. 

Jonáš si teda zbalí svoje veci a naplánuje dokonalý a spočiatku absolútne utajený útek k dedovi Bernardovi na Slovensko. Po príchode však veľmi rýchlo pochopí, že smrťou otca sa zmenil aj dedko. Starý železničniar na dôchodku neprežíva práve najlepšie obdobie. Jonáš sa rozhodne, že to musí zmeniť.

Čoskoro sa k nemu pridáva nová kamarátka Alex, s ktorou zrealizujú množstvo dobrých nápadov až na hranici zákona. Dôsledky na seba nenechajú dlho čakať: polícia je im na stope a deti sa musia vyrovnať s prvým podnikateľským neúspechom. Naštrbí to nielen celkovú pohodu, ale aj ich vzájomný vzťah. Zdá sa, že už nič nebude tak ako predtým, no čoskoro sa ukáže, že všetko bude ešte lepšie. Prázdniny sa nedajú skrotiť.

V hlavných úlohách sa predstavia Eliáš Vyskočil (Jonáš), Pavel Nový (dedo Bernard), Liana Pavlíková (Alex), Kaya Marie Möller (mama Beate), Szidi Tobias (Gizela Kvetoňová) a Jana Oľhová (pani Šmitkeová).

  • Réžia: Martina Saková
  • Scenár: Sülke Schulz, Martina Saková
  • Kamera: Jieun Yi
  • Hudba: Paul Eisenach
  • Strih: Martin Herold
  • Zvuk: Alexander Bori, Ján Krnáč
  • Kostýmy a scéna: Miriam Struhárová
  • Producentka / Slovensko: Katarína Krnáčová, Silverart
  • Producent / Nemecko: Martin Kleinmichel, Projector23
  • Film finančne podporil Audiovizuálny fond aj v spolupráci s SPP, európsky fond Creative Europe - MEDIA a nemecký fond BKM, Kuratorium junger deutscher Film a DFFF, slovenským koproducentom je RTVS

01 - Modified: 2020-07-22 15:58:17 - Feat.: 0 - Title: Letný maratón piatich najobľúbenejších filmových sérií 02 - Modified: 2020-07-17 07:43:21 - Feat.: 0 - Title: Hity Mira Žbirku poznajú všetci, jeho skutočný život málokto. Priblíži ho nový film Meky 03 - Modified: 2020-07-17 08:35:26 - Feat.: 0 - Title: Unikátna cesta za stratou panictva. Vydáte sa na ňu s hrdinami komédie Nedotknutí 04 - Modified: 2020-07-02 10:53:53 - Feat.: 0 - Title: Známy je termín premiéry Správy. Pre koronakrízu sa posúva na začiatok budúceho roka
01 - Modified: 2022-05-05 09:08:15 - Feat.: - Title: Milan Ondrík a Marián Mitaš nakrúcajú detektívku inšpirovanú baťovským svetom 02 - Modified: 2022-05-04 08:40:29 - Feat.: - Title: Filmový máj: Týchto sedem noviniek v kine nemôžete premeškať 03 - Modified: 2022-03-25 08:45:11 - Feat.: - Title: Do kín prichádza Tieňohra. Nový film režiséra Bebjaka je inšpirovaný skutočnými udalosťami 04 - Modified: 2022-02-02 11:15:26 - Feat.: - Title: Do kín prichádza V lete ti poviem, ako sa mám. Podľa tvorcov je ich najvýpravnejším filmom 05 - Modified: 2022-01-18 09:08:16 - Feat.: - Title: Najnovší Matrix, West Side Story aj slovenské komédie – do kín mieria očakávané filmy
menuLevel = 2, menuRoute = news/tlacove-spravy, menuAlias = tlacove-spravy, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
10. jún 2023 10:35