StoryEditor

RTVS poteší najmenších divákov programom Vianoce v Spievankove

21.12.2020, 15:55
Autor:
TSTS
Predstavenie mohlo doposiaľ vidieť iba pár divákov v niekoľkých kultúrnych domoch na Slovensku.

Najmenší diváci si počas vianočných sviatkov nájdu na obrazovkách RTVS viacero skvelých programov. Okrem nových i tradičných rozprávok ich poteší hudobný program obľúbenej hudobnej dvojice Spievanky a Zahrajka. Vianoce v Spievankove zavedú deti do nádherného vianočného hudobného sveta.

Vianočné predstavenie plné pesničiek zo Spievankova mohlo doposiaľ vidieť iba pár divákov v niekoľkých kultúrnych domoch na Slovensku. Po neľahkom roku, ktorý neprial živým vystúpeniam sa RTVS rozhodla umožniť jedinečné vianočné predstavenie vidieť všetkým deťom, ktoré si 25. decembra o 9.25 h. ráno sadnú k obrazovkám Jednotky.

RTVS / Vianoce v Spievankove

​Príbeh nás zavedie do krajiny, kde sa stratila vianočná hviezda, ktorú Spievanka a Zahrajko každý rok vešajú na stromček. Za každú cenu ju musia nájsť, pretože bez nej sa Vianoce nezačnú! Vyberú sa ju hľadať každý sám a cestou stretávajú svojich starých dobrých kamarátov: mamu Vevericu, stolára Bobra, učiteľku Sovu a ďalších. Do spevu im vyhráva chrobáčikovská kapela ZAJKO band. Ako to už v Spievankove býva zvykom, pomáhajú aj deti.

RTVS / Vianoce v Spievankove

​Súčasťou predstavenia bude aj úplne nová pieseň Hviezda vianočná, ktorú Spievanka a Zahrajko nahrali so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu. Pre hudobnú dvojicu spevákov detských pesničiek ide o krásne ukončenia roka, v ktorom duo oslávilo svoje 18. narodeniny.

01 - Modified: 2020-11-25 16:50:40 - Feat.: 0 - Title: Česká televízia prinesie počas Vianoc štyri nové rozprávky 02 - Modified: 2020-11-26 14:49:27 - Feat.: 0 - Title: Vianoce v televízii: Popoluška, nové rozprávky aj filmové premiéry
menuLevel = 2, menuRoute = news/tlacove-spravy, menuAlias = tlacove-spravy, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
14. jún 2024 15:07