ČSOB pokračuje v aktivitách, ktorých cieľom je znižovanie jej uhlíkovej stopy. S tým súvisia aj dlhoročné investície do rozvoja a podpory elektronického bankovníctva, ktoré okrem iného významne znižuje nároky na spotrebu papiera, bezpapierová komunikácia v pobočkách a podpora projektov, vďaka ktorým môže byť naša krajina o niečo zelenšia.
Jedným z projektov, ktorým chce ČSOB neutralizovať svoju uhlíkovú stopu je spolupráca so Štátnymi lesmi Tatranského národného parku (ŠL TANAP-u). V rámci nej plánuje v tomto roku prefinancovať výsadbu zhruba 25 870 stromčekov na ploche 16,78 hektárov v lokalitách Vyšné Hágy, Zverovka. Ďalších zhruba 5 000 stromčekov pribudne v Tatrách vďaka sieti pobočiek ČSOB a proaktívnemu prístupu jej zamestnancov.
„Ide o pokračovanie päťročnej spolupráce, ktorú sme so Štátnymi lesmi Tatranského národného parku odštartovali symbolicky 19. 11. 2019, presne 15 rokov po veternej smršti „Alžbeta“, ktorá výrazne zmenila tvár našich Tatier. V roku 2020 sme finančne podporili výsadbu prvých 37.875 sadeníc v ochranných obvodoch Zverovka a Vyšné Hágy. Tento rok to bude ďalších viac ako 30.000 sadeníc a zároveň sme sa rozhodli podporiť aj opravu dvoch mostov na Zverovke, čo určite ocenia aj bežkári,“ uviedla Bea Ertl, správkyňa ČSOB nadácie.
Ako dodáva, cieľom ČSOB je formou tohto dlhodobého projektu vrátiť prírode to „požičané, a teda mitigovať svoju uhlíkovú stopu. Prostredníctvom nadácie tento rok tiež podporí rekonštrukciu jednej z diorám v Múzeu TANAP-u v Tatranskej Lomnici, ktorá návštevníkom približuje tatranskú prírodu.
„Nesmierne si ceníme, že ČSOB nie je ľahostajný osud tatranských lesov a ako odborného garanta pre svoj projekt si vybrala práve nás. Čoraz častejšie sa dnes hovorí o tom, akú dôležitú úlohu plní les v boji proti klimatickým zmenám. Veď len jediný hektár mladého zeleného lesa dokáže z atmosféry naviazať niekoľko desiatok ton uhlíka ročne! Práve preto je dôležité venovať lesom starostlivosť, akú si naozaj zaslúžia. Veríme, že spolupráca s ČSOB bude pokračovať aj do budúcna a jej zápal pre dobrú vec inšpiruje i ďalších,“ doplnil Ján Marhefka, riaditeľ Štátnych lesov Tatranského národného parku, do gescie ktorých patrí aj jedno z najnavštevovanejších múzeí na Slovensku.