archív
StoryEditor

Potraviny Terno a KRAJ znižujú tvorbu odpadu. Bloček dostanú zákazníci e-mailom

27.05.2021, 16:45
Autor:
TSTS
Zákazníci môžu zvoliť, či chcú pokladničný doklad v papierovej podobe alebo ho chcú zaslať e-mailom.

TERNO real estate zavádza vo svojich predajniach novinku, ktorá poteší každého „ekonadšenca“. Vo všetkých prevádzkach Terno a KRAJ je od konca mája možné obdržať pokladničný doklad e-mailom.

Týmto krokom chce spoločnosť TERNO real estate aktívne prispievať k znižovaniu odpadu, keďže papier, spolu s plastmi, tvorí jednu z jeho najčastejších zložiek. „Sme radi, že sa nám postupne darí zavádzať ekologické riešenia, akými sú napríklad elektronické účtenky zasielané e-mailom. Takouto maličkosťou chceme inšpirovať zákazníkov k znižovaniu odpadu, čo v konečnom dôsledku môže priniesť pozitívnu zmenu či ohlas aj u širšej verejnosti a hlavne prispieť k zlepšovaniu životného prostredia na Slovensku,“ povedal riaditeľ spoločnosti TERNO real estate Stanislav Čajka.

Novinka v obchodoch Terno a KRAJ funguje na jednoduchom princípe. Pred vytlačením pokladničného dokladu pri platbe za nákup si zákazníci môžu zvoliť, či majú záujem o klasický pokladničný doklad v papierovej podobe alebo ho chcú zaslať e-mailom. Ten im príde do niekoľkých sekúnd, aby si tak mohli preveriť prípadné nezrovnalosti v nákupe priamo na predajni.

Možnosť obdržať ekologickejší elektronický doklad majú iba ľudia, ktorí sú držiteľmi zákazníckej vernostnej karty, uviedli pri registrácii svoju e-mailovú adresu a udelili súhlas na zasielanie e-mailov. Ďalšími benefitmi sú nepochybne rýchlejšie vybavenie pri pokladni, šetrenie času zákazníkov, nevyblednutie pokladničného dokladu a, samozrejme, znižovanie tvorby odpadu.

Ročná spotreba papiera na pokladničné účtenky sa v predajniach Terno a KRAJ sa pohybuje v rozmedzí od štyroch do piatich ton. Cieľom spoločnosti TERNO real estate je znížiť tvorbu tohto odpadu.

Spoločnosť si zároveň dáva za cieľ zužitkovať potraviny po dátume spotreby. Tie putujú z predajní Terno a KRAJ do Potravinovej banky Slovenka, prostredníctvom ktorej sa dostanú medzi sociálne slabé skupiny obyvateľstva. Ide hlavne o trvanlivé potraviny vhodné na ďalšiu konzumáciu ako cestoviny, ryža, strukoviny či konzervy.

Potraviny, ktoré nie sú vhodné na ďalšiu konzumáciu, odovzdávajú do bioplynovej spaľovne v Budči, kde z nich vzniká teplo a energia.

Okrem týchto aktivít spustila sieť potravín KRAJ začiatkom roka 2021 pilotný projekt v predajni v Devínskej Novej Vsi, v ktorej zaviedla automat na zber PET fliaš a plechoviek. Spoločnosť chce takýmto spôsobom pripraviť zákazníkov na nový systém zberu nápojových obalov, ktorý bude od roku 2022 povinný.

01 - Modified: 2021-04-21 09:17:13 - Feat.: - Title: KRAJ prichádza s vlastnou značkou potravín 02 - Modified: 2020-12-05 13:29:26 - Feat.: - Title: Predajňa KRAJ v Rači kompletne vyradila lacný alkohol z predaja 03 - Modified: 2020-11-11 15:27:51 - Feat.: - Title: Kraj reaguje na kampaň Kauflandu 04 - Modified: 2020-11-10 07:56:09 - Feat.: - Title: KRAJ otvára 25. predajňu v Jarovciach. Plánuje sa rozširovať aj do ďalších miest 05 - Modified: 2020-07-01 17:52:01 - Feat.: - Title: Terno a Kraj rozšírili benefity na vernostných kartách. Vybrané potraviny ponúkajú o pätinu lacnejšie
menuLevel = 2, menuRoute = news/tlacove-spravy, menuAlias = tlacove-spravy, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
02. jún 2023 09:19