Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
15.02.2021, 08:25

Digitálny týždeň: Skutočnosť je blízko, spoznajte digitálnych MetaĽudí

A tiež: ako nás neprekvapil Super Bowl a naopak prekvapil Android 12.

Digitálny týždeň: Skutočnosť je blízko, spoznajte digitálnych MetaĽudí
Zdroj: Epic- IGN

Tesla vystrelila Bitocin

Bitcoin zažíva veľmi silné momentum a Tesla ho vďaka invesicii vo výške 1,5 miliardy dolárov pomohla ešte viac rozpohybovať.  Automobilka ako dôvod investície uviedla, že chce diverzifikovať a maximalizovať návratnosť hotovosti, zároveň zavádza možnosť platby cez túto digitálnu menu.  Kým pri Tesle sme si zvykli na rôzne PR výstrelky, tentokrát musí Elon vidieť niečo, čo bežný smrteľník nie...

Super Bowl neprekvapil

Nevieme si pomôcť, ale tento rok nás reklamy na Super Bowle až tak nenadchli. Výnimkou je okrem veľmi silného spotu Toyoty o Jessice Long tiež zábavný spôsob, ktorým odprezentoval Amazon svoju Alexu. Tie najlepšie spoty si viete pozrieť v tomto výbere, alebo si vyhraďte čas a pustite si úplne všetky.

Skutočnosť je blízko: spoznajte digitálnych MetaĽudí

Nad fotorealistickou grafikou v podaní neherného dema Unreal Engine 5 nám padli sánky už v máji minulého roku, tentokrát sa Epic Games vytiahli projektom MetaHumans. A my znova len ťažko hľadáme slová! MetaHumans Creator bude nový nástroj na vytváranie digitálnych osobností, ktorý vám umožní stvoriť v priebehu minút prakticky kohokoľvek a v kvalite, akú sme doteraz ešte nevideli. A vďaka cloudovému riešeniu vám na to bude stačiť internetový prehliadač. Tento projekt budeme určite sledovať!

​​Android 12 prekvapil

Do operačného systému iOS prišli widgety až s verziou 14, čo je približne šesť rokov neskôr (!), ako sa objavili na Androide. DigitalTrends a ComputerWorld to zhrnuli tak, že widgety od Apple neprichádzajú neskoro, ale tie androidovské prišli príliš skoro a boli premeškanou príležitosťou, s čím nemôžete súhlasiť ani ako skalný fanúšik Apple. Tak či tak, nové zábery z Android 12 ukazujú, že inšpirácia prebieha obomi smermi, úplne prepracovaná vizuálna stránka nápadne pripomína práve applovský systém. Náhoda?

ADMA: porota Digital PIE 2021

Piaty ročník súťaže v digitálnom marketingu na Slovensku Digital PIE 2021 už pozná svoju porotu. Prihlasovanie prác bolo ukončené a kým sa dozvieme víťazov za rok 2021, spravte si krátky prehľad o minuloročných prácach v kategóriách Performance, Idea a Execution.

Rubriku #digitalnytyzden prinášajú Stratégie v spolupráci s ADMA každý pondelok.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.