Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
23.02.2021, 09:00

Digitálny týždeň: Starlink zmení svet internetu. Kedy príde na Slovensko?

A tiež: Disney+ trhá rekordy a prečo je DNES ideálny čas zmeniť heslo.

Digitálny týždeň: Starlink zmení svet internetu. Kedy príde na Slovensko?
Zdroj: Starlink

NASA to (opäť) dokázala

V ADMA sme fanúšikmi nielen digitálneho marketingu, ale tiež inovácií a technologických noviniek. Žijeme však zvláštne časy – nemôžeme ísť pozrieť vlastnú rodinu do susedného mesta, ale vieme z pohodlia domova cez Facebook či YouTube sledovať naživo pristátie nového roveru na Marse. Tak či onak, celý viac ako dve hodiny trvajúci livestream bol fantastický zážitok a vážnu tvár bokom, niektoré srandičky si vychutnáte skutočne len s dostatočným kontextom ;)

Star Wars a Marvel potiahol Disney+

Disney+ je tsunami, ktorá sa valí na Slovensko a my sa jej jednoducho nevieme dočkať! Na rozdiel od konkurenčného Netflixu – ktorého pôvodné seriály milujeme, hoci ich kvalita je pomerne kolísavá - ide americký gigant cestou rozširovania univerza seriálmi legendárnych značiek. V najbližších rokoch sľubuje až desať (!) seriálov z univerza Star Wars či Marvel, pričom komixová novinka WandaVision sa dokonca stala najpopulárnejším seriálom súčasnosti. A ako Disney+ vyzerá z pohľadu biznisu? Vo výsledkoch za Q1 2021 Disney oznámilo, že ich streamovacia služba dosiahla obrat 3,5 miliardy dolárov a s počtom takmer 95 miliónov predplatiteľov naplnili niekoľkoročný cieľ už za 14 mesiacov.

Starlink zmení svet internetu. Kedy príde na Slovensko?

Aby sme vás dlho nenapínali – na oficiálnom webe si ho viete objednať už dnes. Stačí zložiť zálohu 99 dolárov a počkať do roku 2022, kedy by mala byť služba pre Slovensko spustená.  Ak bude niečo brániť masívnemu rozšíreniu novinky u nás, tak určite práve cena (499 dolárov za zariadenie + 99 dolárov mesačne paušál), hoci predstava internetu VŠADE je skutočne lákavá. Američania majú podľa posledného prieskumu jasno, až polovica z nich plánuje prejsť na Starlink, betaverziu satelitného internetového pripojenia už testuje viac ako desať tisíc ľudí. A čo vy?

PRÁVE TERAZ je čas na kontrolu svojich hesiel

V rovnakom čase ako vy čítate túto vetu si môže niekto iný čítať vaše emaily. Nepríjemná predstava? Do obehu sa dostalo neuveriteľných 3,2 miliardy hesiel a emailov a ak toto nie je dostatočná motivácia skontrolovať ich, tak už nič. Priložené video od Jimmyho Kimmela je staré už viac ako päť rokov, ale asi takto sa väčšina ľudí stará o svoju bezpečnosť na internete. Ako si teda vytvoriť skutočne silné heslo?

ADMA: porota Digital PIE 2021

Piaty ročník súťaže v digitálnom marketingu na Slovensku Digital PIE 2021 už pozná svoju porotu. Prihlasovanie prác bolo ukončené a kým sa dozvieme víťazov za rok 2021, spravte si krátky prehľad o minuloročných prácach v kategóriách Performance, Idea a Execution.

Rubriku #digitalnytyzden prinášajú Stratégie v spolupráci s ADMA každý pondelok.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.