Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
21.07.2021, 14:04

Inšpirácie z Cannes: Nedovoľme, aby sa letná olympiáda konala v najchladnejšom meste Fínska

Zachráňme mesto Salla a zachránime svet.

Inšpirácie z Cannes: Nedovoľme, aby sa letná olympiáda konala v najchladnejšom meste Fínska
Zdroj: YouTube reprofoto

Tohtoročné letné olympijské hry sa konajú v Tokiu, ďalšie v Paríži a v roku 2032 by mohli byť aj v najchladnejšom meste Fínska, kde teplota niekedy dosahuje mínus 45 stupňov.

Nevychádza vám to? Práve o to ide. Oblasť konštantne pokrytá snehom upozornila kampaňou #Salla2032 na globálne otepľovanie, pre ktoré sa ľadové plochy môžu do jedenástich rokov stať ideálnym miestom na plážový volejbal.

Reklama srší sarkazmom a je priam paródiou na to, ako by letné športové podujatie vo Fínsku vyzeralo. Od reality to však nemusí mať ďaleko. Do januára 2021 sa na svete roztopilo už 150 miliárd ton ľadu. Ak to takto pôjde ďalej, teploty v meste Salla by sa do spomínanej olympiády mohli zvýšiť na priemerných 15 stupňov Celzia.

Kampaň vytvorenú agentúrou Africa podporuje aj hnutie Fridays for Future a neunikla ani pozornosti aktivistky Grety Thunberg, ktorá na Twitteri zdieľala odkaz #SaveSalla. Porota Cannes Lions 2021 taktiež udelila reklame viacero ocenení, vrátane Grand Prix v kategórii „Entertainment for Sport“.

Odkaz tejto kampane však presahuje akúkoľvek súťaž či sociálne siete. Vstupuje nám priamo do svedomia, aby sme znížili spotrebu oxidu uhličitého a správali sa šetrnejšie k prírode. Pretože ako na konci spotu poznamenal skejtbordista na snehu: „Naozaj chcete letné hry práve tu?“  

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.