Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.03.2018, 17:00

Režisér Bebjak nakrúca minisériu podľa bestselleru Trhlina

Mysteriózny triler rozpráva strhujúci príbeh o jednej z najväčších záhad Slovenska.

Režisér Bebjak nakrúca minisériu podľa bestselleru Trhlina
Zdroj: TV JOJ / Trhlina

Peter Bebjak, režisér úspešného kinohitu Čiara či televízneho seriálu Za sklom, nakrúca mysteriózny triler s názvom Trhlina. Na obrazovky ho uvedie televízia JOJ.

Filmári nakrúcajú v pohorí Tribeč, kde sa odohrávala jedna z najväčších záhad Slovenska. Predlohou televíznej minisérie sa stala rovnomenná kniha slovenského spisovateľa Jozefa Kariku, ktorá rozpráva strhujúci príbeh o o nevysvetliteľnom miznutí ľudí v tomto pohorí.

V minisérii stvárni hlavnú postavu Igora Matej Marušin, ktorý v súčasnosti pôsobí najmä ako divadelný herec. V ďalších úlohách sa objavia Juraj Loj známy zo seriálov Búrlivé víno, Za sklom či Rex, alebo Mary Havranová, ktorá aktuálne hrá v seriáli Oteckovia alebo hlavnú postavu vo filme Backstage.

Tvorcovia stavili aj na neopozerané tváre. V seriáli sa predstavia napríklad Tomáš Mischura, ktorý v seriáli Divoké kone hral Maroša Petricha, alebo Jaroslav Mottl známy zo seriálu Odsúdené či filmov Únos a Učiteľka. Okrem nich si v Trhline zahrá člena prieskumnej výpravy aj herec Dávid Hartl.

O čom je Trhlina?

​Nezamestnaný absolvent Igor objaví záznamy výpovedí psychiatrického pacienta Waltera Fischera. Ten pred sedemdesiatimi rokmi záhadne zmizol v pohorí Tribeč a keď sa po vyše dvoch mesiacoch rovnako záhadne objavil, mal na tele čudné popáleniny a zranenia. Bol dezorientovaný, nedokázal vysvetliť, čo sa mu stalo, už nikdy sa nespamätal.

Igor pátra ďalej a s údivom zisťuje, že Fischerov prípad nie je ojedinelý – zmienky o tajomnom miznutí ľudí v tomto pohorí siahajú hlboko do histórie. Hrôzostrašných prípadov pribúda. Igor s priateľkou Miou, konšpirátorom Andrejom a tvrdým skeptikom Dávidom preniká čoraz hlbšie a odhaľuje skutočnosti, ktoré sú oveľa desivejšie než akákoľvek fantázia. Vyberú sa na výpravu priamo do tribečských lesov, kde zažijú čosi vymykajúce sa chápaniu. Spočiatku nevinné pátranie sa končí tragicky.

Zdroj: Panta Rhei

Autor literárnej predlohy ​Jozef Karika patrí už dekádu k najpredávanejším a najpopulárnejším slovenským autorom. Na Slovensku sa zatiaľ predalo vyše 150-tisíc výtlačkov jeho kníh. Po vydaní mysteriózneho trileru Strach sa autorovi ozval človek, ktorý mu vyrozprával desivý príbeh. Spisovateľ jeho rozprávanie zaznamenal, mnohé tvrdenia overil, doplnil o vlastné zistenia a spracoval do knihy Trhlina. V nej rozmotáva veľmi tajomný, tragický a hrôzostrašný prípad.

Svetový úspech

Scenár Trhliny napísal podľa rovnomennej knižnej predlohy Tomáš Bombík, ktorý je podpísaný pod českými seriálmi Mordparta alebo Spravedlnost. Práve trojdielna miniséria Spravedlnost, na ktorej sa podieľala rovnaká autorská dvojica - scenárista Tomáš Bombík a režisér Peter Bebjak, získala pred nedávnom Českého leva a práva na jej sfilmovanie kúpila produkčná spoločnosť, ktorú vlastnia hollywoodski herci a producenti Ben Affleck a Matt Damon. Spravedlnost pochádza rovnako ako Trhlina z dielne slovenskej DNA Production producenta Rasťa Šestáka a Petra Bebjaka.

​DNA Production sa podpísala pod množstvo úspešných televíznych projektov nielen v Česku, ale aj na Slovensku. Medzi najznámejšie seriály patria Za sklom, Rex, Odsúdené, Dr. Ludsky, Mesto tieňov, Najväčšie kriminálne prípady Slovenska, Ako som prežil, Mordparta, Kriminálka Anděl, Specialisté alebo filmy ako napríklad Marhuľový ostrov alebo Čistič.

V súčasnosti DNA Production pripravuje okrem Trhliny aj rozprávku Vianočné želanie pre RTVS a film Správa o úteku dvoch Slovákov z koncentračného tábora Osvienčim podľa knihy Čo Dante nevidel. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.