Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
26.02.2019, 23:25

Po Trhline prichádza Škvrna. Režisér Bebjak nakrútil postapokalyptický seriál

Odohráva sa po katastrofe, ktorá vyhladila dospelú populáciu a na zemi ostali len deti. Pozrite si trailer.

Po Trhline prichádza Škvrna. Režisér Bebjak nakrútil postapokalyptický seriál
Zdroj: D.N.A. produktion / režisér Peter Bebjak

Nemali strach pustiť sa do adaptácie mysteriózneho románu Jozefa Kariku a dnes videlo v kinách Trhlinu štvrť milióna divákov. Teraz sa DNA Production pustilo do ďalšieho odvážneho projektu. Pre český Stream.cz nakrútila osemdielnu minisériu Škvrna (Skvrna). Premiéru bude mať v nedeľu 10. marca.

Postapokalyptický svet podľa scenára Zuzany Dzurindovej a Petra Nagya prenesie divákov do blízkej budúcnosti. Odohráva sa po katastrofe, ktorá vyhladila dospelú populáciu a na zemi ostali len deti. Peter Bebjak po prvý raz vytvoril krátky seriál pre online prostredie, kde jeden diel trvá približne dvanásť minút.

Zdroj: DNa Production / Skvrna

„Mám rád príbehy, ktoré pracujú s alternatívnou realitou, v ktorej môžem vytvoriť svet podľa svojich predstáv. Postapokalyptický život bez dospelých, kde musíte dodržať autentickosť toho, ako by to naozaj mohlo vyzerať. Ako by fungovalo spoločenstva detí. Aké návyky, poznatky, skúsenosti by si sebou niesli, čo by ich poznamenalo a ako a za akú cenu by sa snažili prežiť. To všetko je nesmierne lákavé, dotvárať prvotnú predstavu scenáristov a dať ich predstave reálnu podobu,“ hovorí o projekte režisér Peter Bebjak.

V minisérii si zahrajú napríklad aj Jan Nedbal, ktorého diváci uvidia aj pripravovanom filme Správa, Jan Trojan, syn známeho českého herca Ivana Trojana, Anastasia Chocholatá známa zo seriálov Modrý kód a Ohnivý kuře alebo aj Jan Maršál, ktorý hral napríklad syna Táni Pauhofovej vo filme Nežné vlny alebo v seriáloch Ordinace v ružové zahradě a Gympl s (r)učením omezeným.

O čom je Škvrna

V blízkej budúcnosti začne záhadná choroba zabíjať dospelých. Civilizácia, ako ju poznáme dnes, sa stráca. Na svete prežívajú len deti. Súrodenci Tom, Klára a Viktor našli útočisko v bývalom internáte.

Zdroj: DNA Production / Klárka
Zdroj: DNA Production / Tom
Zdroj: DNa Production / Viktor

​Život im však obráti naruby detský gang na čele s Nikom, ktorý sa neustále oháňa zbraňou. Viktor, ktorí stojí na čele domácej skupinky, ale pomaly dospieva a je len otázkou času, kedy sa mu na jazyku objaví obávaná škvrna – prvý príznak nemilosrdnej choroby, ktorá má na svedomí aj rodičov trojice súrodencov…

Zdroj: DNa Production / Skvrna
Zdroj: DNa Production / Skvrna
  • ​Réžia: Peter Bebjak
  • Scenár: Zuzana Dzurindová a Peter Nagy
  • Kamera: Martin Žiaran
  • Hudba: Tomáš Balák
  • Hrajú: Jan Nedbal, Josef Trojan, Anastasia Chocholatá, Josefína Krycnerová, Bára Horčičková, Adam Joura, Miroslav Sabadin, Karolína Lipowská, Jan Maršál, Michaela Pecháčková, Matěj Havelka a ďalší
  • Kreatívny producent: Daniel Strejc
  • Pre Stream.cz vyrobila DNA Production

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.