Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
01.04.2019, 11:10

Trhlina mieri do sveta. Čoskoro bude mať premiéru v britských kinách

Najúspešnejšiu slovenskú novinku roka uvedie 18 kín vo Veľkej Británii.

Trhlina mieri do sveta. Čoskoro bude mať premiéru v britských kinách
Zdroj: D.N.A. production

Trhlina vstúpila do slovenských kín na konci januára. Rovnomenný bestseller Jozefa Kariku premenil do filmovej podoby režisér Peter Bebjak spolu so scenáristom Tomášom Bombíkom. Už premiérový víkend bol mimoriadne úspešný, thriller si prišlo do kín pozrieť až 87-tisíc divákov. Naposledy zažili kiná takýto nával na slovenský film pred dvoma rokmi pri Čiare, Únose alebo evitovke Všetko alebo nič.

Celkovo si Trhlinu pozrelo 262 588 divákov, čo je mimochodom viac, ako navštívilo uplynulý rok všetky slovenské filmy spolu - čo bolo necelých 235-tisíc divákov. Trhlinu ako dvojdielnu minisériu uvedie koncom roka televízia JOJ.

Trhlina mieri do sveta

Po úspechu medzi slovenskými divákmi mieri mysteriózna Trhlina za hranice. Od 13. apríla ju uvedie 18 kín vo Veľkej Británii. Okrem Londýna to budú aj kiná v Bostone, Wimbledone, Bristole, Birmighame či Glasgowe. V susednej Českej republike bude mať thriller premiéru 9. mája.

Režisér Peter Bebjak má na konte kinohit Čiara, ktorý bol v roku 2017 spolu s evitovkou Všetko alebo nič najúspešnejším filmom roka. Obidve snímky ako jediné v tom roku prekročili hranicu 300-tisícovej návštevnosti a tiež sa po dlhej dobe zapísali do rebríčka top 10 najúspešnejších filmov premietaných v slovenských kinách od roku 1993 (od vzniku samostatnej Slovenskej republiky).

V súčasnosti pracuje na viacerých projektoch. Pre Českú televíziu a RTVS pripravuje novú minisériu s názvom Herec, ktorá sa odohráva začiatkom 50-tych rokov. Pre televízie pripravuje aj historický fantasy seriál Slovania inšpirovaný slovanskou mytológiou a tretiu sériu kriminálneho seriálu Za sklom, ktorý bude reflektovať aj aktuálne spoločenské udalosti. Z filmových projektov je pre neho najdôležitejšou historická dráma Správa, ktorá je príbehom dvoch slovenských Židov, ktorým sa podarilo ujsť z koncentračného tábora Osvienčim.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.