Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
01.07.2019, 16:10

Milenky sa vrátia vo filmovej verzii. Premiéru budú mať koncom roka

Film zo života tridsiatničiek má hviezdne obsadenie. Štvoricu hlavných predstaviteliek doplnia ďalšie zvučné mená.

Milenky sa vrátia vo filmovej verzii. Premiéru budú mať koncom roka
Zdroj: TV Markíza

Do kín sa koncom roka chystá nová slovenská romantická komédia s názvom Šťastný nový rok. Na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch ju predstavil režisér Jakub Kroner (Lóve, LokalFilmis)Priblížil, že snímka hovorí o hľadaní lásky, ktorá môže do života človeka vstúpiť v každom veku, pričom daný motív sprostredkováva divákovi očami štyroch žien. 

Snímka vychádza z úspešného seriálu Milenky, ktorý priniesla pred rokom na jar televízia Markíza. V príbehoch zo života štyroch tridsiatničiek sa predstavili Táňa Pauhofová, Gabriela Marcinková, Zuzana Norisová a prvýkrát na Slovensku aj Antónia Lišková, ktorá pôsobí v Taliansku, kde je veľmi populárna.

Milenky
Zdroj: TV Markíza

​Seriál pre televíziu pripravila producentka Adriana Kronerová, ktorá siahla po úspešnom britskom formáte Mistresses z dielne BBC, ktorý adaptovala na slovenské pomery. Tvorcovia hneď po skončení seriálu plánovali využiť potenciál Mileniek a nakrútiť vianočný filmMomentálne prerábam a prispôsobujem scenár, lebo chceme, aby tam hrali herečky z Mileniek. Myslím si, že medzi nimi vznikla veľmi dobrá „chémia“ a bola by škoda to nevyužiť. A rovnako aj celý tvorivý tím Mileniek,“ hovorila o svojich plánoch producentka.

Vo filmovej verzii bude účinkovať rovnaká štvorica hlavných predstaviteliek. Staršie ročníky zastúpia Emília Vášáryová a Jiří Bartoška. Zo zvučných mien sa vo filme objavia tiež Tomáš Maštalír, Ján Koleník, Marek Majeský a Jakub Prachař.

„Pre mňa je to obrovská česť a skvelá skúsenosť, že som mohol robiť s týmito hercami. Pre mňa sú tu zozbieraní najlepší herci a herečky z Česka a Slovenska. Volám ich Avengeri,“ povedal Kroner s odvolaním sa na superhrdinov z marvelovského komiksu The Avengers.

Film s hviezdnym obsadením, ktorý sa nakrúcal v Tatrách, má mať premiéru 5. decembra.

Zdroj: TASR / Táňa Pauhofová vo filme Šťastný nový rok

Zdroj: TV Markíza

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.