Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
25.03.2020, 18:40

Regulátor opäť neudelil súhlas na predaj Rádia Jazz. Odňal tiež licenciu Rádiu Roma

Rada pre vysielanie a retransmisiu o tom rozhodla na svojom zasadnutí.

Regulátor opäť neudelil súhlas na predaj Rádia Jazz. Odňal tiež licenciu Rádiu Roma
Zdroj: Rádio Expres

Rada pre vysielanie a retransmisiu na svojom stredajšom zasadnutí odňala jednu licenciu a jednu frekvenciu. Informovala o tom hovorkyňa Rady Ivana Čaučíková v tlačovej správe.

Rada opätovne zamietla zmenu licencie na rozhlasové vysielanie Rádia Jazz na Rádio Mária aj v časti podielov programových typov. O zmenu žiadala spoločnosť C.S.M. group, za ktorou stojí podnikateľ Martin Lengyel. Ten v roku 2017 získal frekvencie rádia Rocková republika, na ktorých spustil spravodajské Rádio Aktual. Jednou z hlavných tvárí bola bývalá politička Zuzana Martináková a rozbiehala ho aj redaktorka RTVS Marta Jančkárová, ktorá sa po pol roku vrátila späť do Slovenského rozhlasu.

Rádio Aktual po roku skončilo a nahradiť ho malo hudobné Rádio Jazz, s čím Rada súhlasila. V časti podiely programových typov schválila "100-percentné zastúpenie ostatného programu" na prevažne hudobné vysielanie.

Minulý rok však C.S.M. group zažiadala o ďalšiu zmenu na konzervatívne Rádio Mária, čo Rada zamietla a nesúhlasila ani s prevodom 100 percentného obchodného podielu a hlasovacích právach držiteľa licencie zo spoločníka – prevodcu Stredoeurópske Mediálne Družstvo na nadobúdateľa Rádio Mária Slovensko o.z., ktorý by prevodom 100 percentného obchodného podielu získal 100 percentný podiel spoločnosti C.S.M. group.

Rada na zasadnutí odňala tiež licenciu na terestriálne rozhlasové vysielanie vysielateľovi Inciatíva, ktorý prevádzkuje programovú službu Rádio Roma, odňala frekvenciu 97,7 MHz Spišská Nová Ves vysielateľovi D.Expres a jeho programovej službe Expres. Dôvodom v oboch prípadoch bolo, že o to vysielateľ RVR požiadal, uviedla Čaučíková. Rada zároveň predĺžila platnosť na rozhlasové vysielanie Rádiu Rebeca do 10. 7. 2029.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.