Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
15.02.2021, 14:05

Víkendová sledovanosť: Sobotný večer ovládli Záhady tela a Pumpa, v nedeľu bodovalo Nové bývanie

Komerčné televízie dosiahli vyššiu sledovanosť s reprízami filmov ako s premiérami.

Víkendová sledovanosť: Sobotný večer ovládli Záhady tela a Pumpa, v nedeľu bodovalo Nové bývanie
Zdroj: RTVS

V sobotu večer priniesla RTVS premiérové vydanie svoj zábavno-súťažnej šou Záhady tela. K obrazovkám Jednotky pritiahla až 479-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, čo je najvyššia sledovanosť od roku 2017. Voči predchádzajúcemu týždňu to predstavuje nárast až o viac ako 100-tisíc divákov. Nasledujúca Pumpa si rovnako medzitýždenne polepšila o takmer 40-tisíc divákov, keď ju sledovalo 346-tisíc divákov. Talkšou Petra Marcina Neskoro večer si pozrelo 297-tisíc divákov. Jednotka tak bola počas celého večera najsledovanejšou televíznou stanicou.

V obchodnej cieľovej skupine mladších divákov vo veku 12-54 rokov si prvenstvo spomedzi nespravodajských programov pripísala so sledovanosťou 6,2 percenta večerná repríza filmu Policajtov švagor na TV Joj. Záhady tela si v tejto cieľovej skupine pripísali rovnakú sledovanosť, kvôli kratšej minutáži však dosiahli o 0,9 percentného bodu nižší podiel na trhu. V celkovom počte divákov nad 12 rokov však mal Policajtov švagor o 200-tisíc divákov menej ako Záhady tela.

Markíza s večerným programom v sobotu pohorela, jej premiéra film Pod rúškom noci zaznamenala rating len 4,5 percenta a trhový podiel necelých 12 percent v cieľovej skupine 12-54. Vyššiu sledovanosť mala aj podvečerná Smotánka, ktorá dosiahla sledovanosť 6 percent a podiel na trhu takmer 19 percent, či poobedňajšia repríza Harryho Pottera a Polovičného princa s ratingom 4,7 percenta a podielom na trhu takmer 18 percent. Seriál TV Joj Bodka sa neuchytili ani v novom vysielacom čase v sobotné podvečery, pripísal si podiel na trhu len 7 percent.

Nové bývanie s pol miliónom divákov

V nedeľu si v cieľovej skupine 12-54 pripísala večerné prvenstvo televízia Markíza s reprízou trileru Anjel pomsty. Dosiahla sledovanosť 8,9 percenta a podiel na trhu 23,2 percenta, v celkovom počte to znamenalo 434-tisíc divákov nad 12 rokov. Druhá priečka spomedzi nespravodajských programov patrila premiére podvečerného Nového bývania na TV Joj s podielom na trhu 23,1 percenta. V celkovom počte divákov však bolo Nové bývanie so 492-tisíc divákmi lídrom spomedzi nespravodajských relácií nielen v nedeľu, ale aj v sobotu. Viac divákov nemal žiaden z večerných programov.

Ako hlavný večerný program uviedla v nedeľu televízia Joj premiéru filmu Listy pre Júliu, ktorá si pripísala v cieľovej skupine podiel na trhu 19,9 percenta. Jednotka RTVS uviedla ďalšiu časť z dokumentárnej série Slovenský panteón, ktorý si v tejto cieľovej skupine pripísal podiel na trhu 6,4 percenta.

Z nedeľných politických diskusií si tentokrát prvenstvo pripísala relácia RTVS O 5 minút 12. Duel ministersky Veroniky Remišovej a predsedu Smeru Roberta Fica si pozrelo 486-tisíc divákov. Na telo televízie Markíza, kde diskutovali Juraj Šeliga zo Za ľudí a Erik Tomáš z Hlasu-SD, sledovalo 396-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. Obidve relácie si pripísali v cieľovej skupine 12-54 rovnaký podiel na trhu na úrovni 19,5 percenta.

Dvojka počas víkendu prilákala k obrazovkám športových fanúšikov. Majstrovstvá sveta v zjazdovom lyžovaní žien sledovalo v sobotu predpoludním v priemere 199-tisíc divákov a v rámci Majstrovstiev sveta v biatlone si preteky žien nenechalo ujsť 161-tisíc divákov. Oba športové prenosy boli v čase vysielania najsledovanejším televíznym programom.

Celkovým víkendovým lídrom boli hlavné spravodajské relácie komerčných televízií. V cieľovej skupine 12-54 si pripísala prvenstvo v sobotu aj nedeľu Markíza s Televíznymi novinami, v širšej cieľovej skupine divákov 12+ patrilo prvenstvo obidva dni Novinám TV Joj.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.