StoryEditor

Spoločnosť Nespresso získala certifikáciu B Corp™

12.05.2022, 00:00

Nespresso sa pripája ku globálnej komunite zodpovedných a cieľavedomých firiem, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy udržateľnosti a sociálnej zodpovednosti

Vevey, Švajčiarsko – 26. apríla 2022: Spoločnosť Nespresso, ktorá je priekopníkom a vzorom v oblasti porciovanej kávy vysokej kvality dnes oznámila, že dosiahla certifikáciu B Corp. Týmto sa Nespresso pripája k medzinárodnému hnutiu viac než 4 500 spoločností s ambicióznymi cieľmi, ktoré spĺňajú vysoké štandardy sociálnej a ekologickej zodpovednosti a transparentnosti, ako sú napríklad Patagonia, Ben & Jerry’s, alebo The Body Shop. Nespresso je jedna z ďalších značiek pôsobiacich na slovenskom trhu, ktorá získala toto medzinárodné ocenenie. 

 

Toto oznámenie je potvrdením snahy spoločnosti Nespresso pozitívne pôsobiť na kávový priemysel a celý svet už od svojho založenia v roku 1986. Medzi hlavné faktory, ktoré k certifikácii prispeli, patrí jedinečný prístup firmy k nákupu kávy prostredníctvom programu Nespresso AAA Udržateľnosti kvality™, ktorý vznikol v spolupráci s Rainforest Alliance, strategická aliancia s Fairtrade a globálny, dlhodobý recyklačný systém na hliníkové kapsule. 

image
Nespresso

Generálny riaditeľ Nespresso Guillaume Le Cunff uviedol: „Certifikácia B Corp je potvrdením nášho tridsaťročného záväzku udržateľnosti, transparentnosti a zodpovedného podnikania. Sme nesmierne hrdí na to, že sa môžeme stať súčasťou komunity podobne zmýšľajúcich spoločností, ktoré rovnako ako my veria, že zisk a poslanie môžu ísť ruka v ruke. Táto certifikácia prináša našim zákazníkom pridanú hodnotu a fanúšikov Nespresso utvrdzuje v tom, že ich obľúbená značka kávy pracuje správnym spôsobom. Certifikácia B Corp je pre nás predovšetkým inšpiráciou k tomu, aby sme urobili ešte viac. Posilňuje náš záväzok, našu víziu, ktorou je, že každá šálka kávy Nespresso má mať pozitívny dopad na náš svet.“ 

image
Nespresso

Jonathan Normand, zakladateľ B Lab Švajčiarsko, uviedol: „Proces certifikácie B Corp je veľmi dôkladné a nezávislé zhodnotenie dopadu spoločnosti na ľudí a planétu, v ktorom sledujeme všetko od uhlíkovej stopy po to, ako firma zaobchádza so svojimi zamestnancami. Dosiahnutie certifikácie B Corp je pre spoločnosť Nespresso veľký míľnik. Rád by som jej preto zablahoželal a poprial veľa úspechov na jej ďalšej ceste v ústrety udržateľnosti.“  

Spoločnosť Nespresso začne na výrobkoch Nespresso a vo svojej komunikácií používať logo B Corp, aby rozšírila povedomie o celom hnutí, informovala spotrebiteľov a pomáhala im si pri nákupe vyberať zodpovednejšie možnosti. Viac informácií na https://www.nespresso.com/sk/sk/doing-is-everything. 

Značka Nespresso aplikuje zodpovedný prístup k podnikaniu, vysoké štandardy sociálnej a ekologickej zodpovednosti a transparentnosti na všetkých trhoch. V rámci Slovensku lokálne recykluje hliníkové kávové kapsule od roku 2017 prostredníctvom miestneho partnera v Českej republike, vzdeláva verejnosť a spolupracuje s odbornými inštitúciami v otázkach recyklácie hliníka a podporuje miestne neziskové organizácie s environmentálnym prístupom. Po úspešnom vzore spolupráce s Nadací Partnerství a iniciatívou Sázíme budoucnost v ČR, kde na projekty výsadby stromov v roku 2021 Nespresso venovalo 1 milión Kč, vstupuje značka tento rok aj na Slovensku do dlhoročného partnerstva s nadáciou Ekopolis a iniciatívou Sadíme Budúcnosť. 

ZÁKLADNÉ FAKTY: CERTIFIKÁCIA B CORP

  • Spoločnosť Nespresso získala v hodnotení B Impact Assessment 84 bodov z 200. Pre dosiahnutie certifikácie B Corp je potreba získať minimálne 80 bodov. K dnešnému dňu získalo túto certifikáciu 4 500 firiem. Tie nájdeme v 150 rôznych oboroch a vo viac než 70 krajinách.
  • Aby sa mohla spoločnosť kvalifikovať ako B Corp, musí splniť prísne štandardy v piatich kategóriách: riadenie spoločnosti, zamestnanci, komunita, životné prostredie a zákazníci. Bodové skóre spoločnosti Nespresso je transparentne publikované na adresách bcorporation.net a sustainability.nespresso.com/b-corp-score.
  • Certifikované B Corps majú právnu povinnosť zvážiť dopad svojich rozhodnutí na všetky zainteresované strany. Z tohoto dôvodu tiež spoločnosť Nespresso aktualizovala svoje stanovy.
  • Certifikácia B Corp sa vzťahuje na podnikanie Nespresso na celom svete, teda na všetky aktivity na celkom 38 trhoch, kde Nespresso pôsobí ako právna osoba, alebo divízia spoločnosti Nestlé. 
22. máj 2022 04:38