Balikobot, Heureka
StoryEditor

Heureka chce vybudovať najväčší európsky marketplace. Rozšírila sa o službu Balíkobot

25.08.2022, 09:22
Autor:
redred
  • Heureka posilňuje spracovanie a prenos logistických dát.
  • Balíkobot každoročne rastie o desiatky percent. Pôvodní majitelia veria v ďalšiu expanziu do zahraničia. 
  • V skupine Heureka Group zostane Balíkobot samostatnou entitou. 

 

Posilnenie služieb v oblasti spracovania a prenosu logistických dát v rámci marketplace a rozšírenie či zatraktívnenie služieb partnerom - to sú jedny z hlavných cieľov ďalšej akvizície skupiny Heureka Group. Tá kupuje službu Balíkobot, ktorej majoritnými investormi sú aktuálne Martin Kasa a David Folprecht.

Nástroj, ktorý výrazne uľahčuje prenos dát predajcom a umožňuje presné online sledovanie pohybu zásielok, zapadá Heureke do dlhodobých cieľov budovať najväčší európsky marketplace. Hodnotu akvizície nechce žiadna zo strán komentovať.

Rok a pol po kúpe brnenskej technologickej firmy Dataweps hlási Heureka ďalšiu akvizíciu. Tou je nákup nástroja Balíkobot, služby pre jednoduchšiu správu a odovzdávanie logistických dát smerom k dopravcom.

„Spojenie s partnerom, ktorý má silné know-how v oblasti logistiky, významne obohatí a posunie naše služby v rámci budovania najväčšieho európskeho marketplace a jednotnej platformy Heureka Group,“ hovorí k novému spojeniu Tomáš Braverman, CEO Heureka Group.

Tá aktuálne pôsobí v deviatich krajinách regiónu CEE. „Dlhodobo sa snažíme naše vzťahy s partnermi prehlbovať a pomáhať im s predajom naprieč celým regiónom, kde pôsobíme. Veríme, že široké možnosti spracovania informácií o logistike a pomoc s celým procesom odovzdávania dát dopravcom ocenia nielen e-shopy, ale vďaka presnejším a rýchlejším informáciám aj koncoví zákazníci. A to nielen v rámci marketplace, ale v celom programe Overené zákazníkmi,” dodáva Braverman.

„Za Balíkobotom som stál od samého začiatku a som veľmi rád, že ho odovzdávame do rúk tak skúseného hráča ako je Heureka. Balíkobot každoročne rastie o desiatky percent a má veľmi skúsený tím na čele s Martinom Šauerom. V rámci skupiny Heureka očakávam ďalší dynamický rast, expanziu do zahraničia a synergie zo spolupráce v skupine,“ hovorí Martin Kasa.

Služba Balíkobot funguje na trhu od roku 2014 a zaisťuje automatizované odosielanie dát o balíkoch, paletách a listoch z e-shopového (alebo podnikového) systému priamo dopravcom. Vďaka tomu sa výrazne zrýchľuje aj samotná logistika tovaru. „Vďaka akvizícii získame potrebné zázemie silného partnera, s ktorým budeme hľadať synergie pre rozvoj našich spoločných služieb, ktoré pomôžu našim zákazníkom lepšie zvládať logistické procesy,“ hovorí Martin Šauer, CEO Balíkobotu.

Vo vedení Balíkobotu sa aktuálne nič nemení. V rámci štruktúry skupiny Heureka Group bude Balíkobot samostatnou entitou, ktorá bude hľadať synergie v prípadoch, kde to dáva zmysel. CEO Balíkobotu Martin Šauer bude podliehať CEO celej Heureka Group.

 

01 - Modified: 2022-11-29 14:26:37 - Feat.: - Title: Black Friday: Shoptet hovorí o rekordných ziskoch, dáta Heureky a Upgates to nepotvrdzujú 02 - Modified: 2022-10-03 10:34:19 - Feat.: - Title: Heureka spúšťa vianočnú kampaň: Chceme ľudí pobaviť a vymaniť zo srdcervúcich vianočných príbehov 03 - Modified: 2022-09-17 14:21:58 - Feat.: - Title: Hitom e-commerce sú chovateľské potreby 04 - Modified: 2022-08-03 08:51:14 - Feat.: - Title: Marketer´s View: Do roka chceme pôsobiť jednotne na všetkých trhoch regiónu 05 - Modified: 2022-07-01 11:19:54 - Feat.: - Title: Online obchod sa vracia do normálu. Skokanom druhého kvartálu 2022 sú piána, prepadákom je investičné zlato
menuLevel = 2, menuRoute = news/archiv-clankov, menuAlias = archiv-clankov, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
08. jún 2023 04:00