StoryEditor

Dezinfekčný gél na ruky je skokanom roka a pomáha týraným matkám s deťmi

29.06.2020, 12:30
Výsledky prieskumu odrážajú zmeny hygienického správania Slovákov.

Agentúra MW Promotion zorganizovala najväčší spotrebiteľský výskum o zmene hygienických návykov počas pandémie koronavírusu. Viac ako 3 600 respondentov odpovedalo na otázky ohľadne ich hygienických zvyklostí pred a počas pandemickej krízy. Zmeny hygienického správania populácie boli zásadné. 

Najzaujímavejšie výsledky výskumu

Pred pandémiou používalo bezoplachový dezinfekčný gél na ruky na dennej báze iba 17 percent respondentov. Počas pandémie až 60 percent. To je nárast o viac ako 250 percent. Názor na používanie dezinfekčného gélu deťmi je pomerne jednoznačný. 64 percent respondentov bolo za a 17 percent proti. Tri najdôležitejšie faktory pri kúpe dezinfekčného gélu na ruky sú: značka, produkt vyrobený na Slovensku a cena. 

MW Promotion

​Dezinfekčný gél na ruky je bezkonkurenčný skokan (nárast o 250 percent) v dennom používaní medzi dezinfekčnými prostriedkami. Porovnávali sme ho s ďalšími tromi výrobkami. Dezinfekčným mydlom (denné používanie pred pandémiou: 40 percent, počas pandémie: 66 percent, nárast: 65 percent), dezinfekčnými čistiacimi prostriedkami pre domácnosť (denné používanie pred pandémiou: 19 percent, počas pandémie: 29 percent, nárast: 52 percent) a dezinfekčnými utierkami (denné používanie pred pandémiou: 17 percent, počas pandémie: 25 percent, nárast: 47 percent).

MW Promotion

​Okrem nárastu používania dezinfekčných prípravkov si ľudia častejšie umývali aj ruky. Napríklad, šesť a viac krát za deň si pred pandémiou koronavírusu umývalo ruky 51 percent respondentov. Počas pandémie až 73 percent. Veľká väčšina (77 percent respondentov) deklarovala, že si ruky v čase pandémie umýva dôslednejšie a dlhšie.

MW Promotion

​Nové dezinfekčno-hygienické návyky, ktoré sme získali počas pandémie, neplánuje meniť 77 percent ľudí. Približne 18 percent respondentov ich plánuje zmierniť a 5% naopak ešte sprísniť. Väčšina respondentov (cca 74 percent) deklaruje, že nemá zdravotné obavy spojené s ochorením COVID-19 a koronavírusom. Necelých 20 percent má stredne veľké obavy a 5 percent má obavy veľké. Necelé 1 percento má obavy veľmi veľké, priam panické. 
MW Promotion

Pomoc týraným matkám s deťmi

Reklamná agentúra MW Promotion zareagovala na prudký nárast záujmu o dezinfekčné gély na ruky. Spojila sa s výrobcom, spoločnosťou P.I.C. Slovakia, aby spoločne uviedli na trh dve špeciálne balenia dezinfekčného gélu značky TANOL 70. Prvá limitovaná edícia je určená na podporu Poradenského Centra Nádej o.z.. Centrum pomáha obetiam domáceho násilia, väčšinou ženám a malým deťom. Žiaľ práve v poslednom čase, počas pandémie koronavírusu, ich počet prudko narástol. Na e-shope Tanol.sk si každý môže zakúpiť limitovanú edíciu dezinfekčných gélov TANOL 70. Polovica z predajnej ceny produktu je určená pre Poradenské Centrum Nádej o.z. 

Adriana Havašová, štatutárna zástupkyňa centra k tomu povedala: “Agentúra MW Promotion posledných 5 rokov pravidelne obdarovala počas Vianoc viacero rodín, ktoré sa nachádzali v nepriaznivej finančnej situácii. Jednalo sa prevažne o osamelé matky s deťmi. Naša organizácia pomáha celoročne rodinám, ktoré sa ocitli v kríze domáceho násilia  alebo rozvodu a kúpou limitovanej série Tanolu nám pomôžete túto pomoc zlepšovať".

Personalizovaný produkt s logom

Okrem charitatívnej limitovanej edície ponúka agentúra MW Promotion na e-shope Tanol.sk aj dezinfekčné gély, ktoré si môžu klienti personalizovať. Čiže na prednú etiketu umiesniť svoje logo. Ponuka je určená predovšetkým pre podnikateľské prevádzky, kde dochádza k pravidelnému kontaktu so zákazníkmi. TANOL 70 s vlastným logom je pekným darčekom a účinným ochranným prostriedkom. 

MW Promotion

Komunikačná kampaň Čisté ruky sú základ

Predaj značky TANOL 70 je podporovaný komunikačnou kampanou. Jej základom je banerová reklama. Kreativita sa nesie v duchu headlinu Čisté ruky sú základ. Značka je aktívna aj na sociálnych sieťach. Samotný spotrebiteľský výskum o zmene hygienických návykov počas pandémie koronavírusu slúžil ako podklad pre stratégiu kampane.

MW Promotion

​Výskum bol zároveň zdrojom vysoko relevantných leadov, ktoré boli následne využité v priamej kampani na podporu predaja. Výsledky výskumu slúžia ako zdroj zaujímavého a unikátneho kontentu pre prezentáciu značky TANOL 70 na sociálnych sieťach. 

Zber dát pre kvantitatívny reprezentatívny výskum bol realizovaný od 20.5. do 6.6. prostredníctvom online dotazníka. 

menuLevel = 2, menuRoute = news/blogy, menuAlias = blogy, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 05:59