StoryEditor

4 novinky zo 4 sociálnych sietí: Meta dala facku ruskej propagande

30.09.2022, 10:33
Autor:
redred

Prečítajte si prehľad najnovších noviniek zo sveta sociálnych sietí od Martina Piteľa.

 

1. Meta odhalila rozsiahlu dezinformačnú sieť z Ruska

Vojna prebieha nielen na fronte, ale aj na sociálnych sieťach. Svedčí o tom aj fakt, s ktorým sa pochválila pred pár dňami spoločnosť Meta.

Podarilo sa jej totiž zrušiť viac ako 1 600 falošných Facebookových profilov a desiatky falošných spravodajských webov, ktoré šírili cez sociálne siete ruskú propagandu o invázii na Ukrajine.

Útoky boli zamerané na používateľov na Ukrajine, v Nemecku, Taliansku, Francúzsku a Veľkej Británii.

 

image

Martin Piteľ, PS: Digital

Na stránke Stratégií bloguje Martin Piteľ, Head of Digital Executive v PS:Digital

 

2. TikTok predstavil dislike v komentároch

Zdá sa vám nejaký komentár pod TikTok videom nevhodný? Najnovšie budete môcť takýto komentár označiť tlačidlom dislike.

Je dôležité povedať, že označenie nie je verejné - po udelení disliku nedostane komentujúci upozornenie, že sa vám jeho komentár nepáči. Takisto sa pri žiadnom komentári nezobrazí ani celkový počet získaných dislikov.

V skratke - táto funkcia bude slúžiť primárne pre TikTok, ktorý takto zbiera feedback od používateľov. 

 

3. LinkedIn skopíroval ďalšie funkcionality z Facebooku

Profesionálna sieť sa rozhodla inšpirovať najväčšou sociálnou sieťou a prináša niekoľko noviniek. Vypichnem dve z nich:

Pri vytváraní príspevku cez mobil sa vám v menu už po novom objaví možnosť “využiť šablónu”. Vďaka nej si môžete k príspevku vytvoriť textovú grafiku pričom máte na výber 27 rôznych šablón vrátane 6 typov fontu. Do grafiky viete navyše pridať prekliknuteľný odkaz na web (ako to poznáte z IG Stories). Chcete dať pod vašim príspevkom do popredia určitý z komentárov? Žiaden problém. Vďaka novej funkcii pripnutia komentára, tak môžete urobiť kedykoľvek.

 

4. Instagram prestal rozdeľovať 60-sekundové videá

Aleluja! To si povedali určite viacerí vášniví Instagrameri, ktorí pravidelne publikujú video príbehy na Instagram. Aplikácia už konečne nebude rozdeľovať 60-sekundové videá do 15-sekundových úsekov, ale takéto video vypublikuje ako celok. Čo z toho vyplýva? Používatelia si budú musieť pozrieť celé video, ak sa budú chcieť dozvedieť jeho pointu a nebudú si môcť len tak preklikať úvodné časti videa.

 

Ak vás zaujímajú ďalšie novinky zo sveta sociálnych sietí, sledujte ma na LinkedIne, aby vám nič neušlo. 

 

01 - Modified: 2022-08-16 12:12:51 - Feat.: - Title: Prieskum: Sledujete profily svojich obľúbených značiek na sociálnych sieťach? 02 - Modified: 2022-08-12 15:52:07 - Feat.: - Title: Tínedžeri opúšťajú Facebook. Je nudný, hovoria 03 - Modified: 2022-06-29 11:57:45 - Feat.: - Title: Intenzita využívania sociálnych sietí na Slovensku rastie 04 - Modified: 2021-12-06 16:17:51 - Feat.: - Title: Trumpova firma zameraná na sociálne médiá si zaistila miliardu dolárov 05 - Modified: 2021-08-28 12:19:53 - Feat.: - Title: Vstupenka k úspechu na Clubhouse? Pravidelný a kvalitný obsah
menuLevel = 2, menuRoute = news/blogy, menuAlias = blogy, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. november 2022 18:41