Generálneho riaditeľa Paula Paulsa vystriedal na poste Sven Reinhard (vľavo).
StoryEditor

Kaufland má po 13 rokoch na Slovensku nového generálneho riaditeľa. Novým CEO je Sven Reinhard

20.10.2023, 10:15
Autor:
redred

Generálny riaditeľ Paul Pauls odchádza po viac ako dekáde pôsobenia v slovenskom Kauflande na dôchodok. Ukončí tak svoje 36-ročné pôsobenie v spoločnosti Kaufland. Novým generálnym riaditeľom sa od 18. októbra stal Sven Reinhard.

Pod vedením doterajšieho generálneho riaditeľa dosiahla spoločnosť Kaufland stabilné miesto v prvej trojke maloobchodných reťazcov na Slovensku, úspešne rozšírila svoju sieť predajní na aktuálnych 78 a stala sa kľúčovým hráčom na pracovnom trhu s 7 800 zamestnancami.

„Teší ma, že spoločnosť Kaufland je na Slovensku vnímaná ako stabilný, férový a zodpovedný partner, za ktorého nás považujú všetci naši dodávatelia a obchodní partneri. Našimi aktivitami sme vždy chceli a stále chceme ísť príkladom, či ide o podporu slovenských dodávateľov alebo o trvalo udržateľné a spoločensky zodpovedné projekty, ktoré sa venujú zlepšeniu podmienok v regiónoch. Zákazníci zároveň majú istotu, že u nás vždy nájdu čerstvé a kvalitné potraviny za výhodné ceny a naše predajne sa pre nich stali obľúbeným miestom pre každodenné nákupy,“ hovorí Paul Pauls, bývalý generálny riaditeľ Kaufland Slovenská republika. 

Zároveň dodáva, že: „Hoci sa už teším na zaslúžený oddych na dôchodku, odchádza sa mi ťažko. Za tie roky som si Slovensko naozaj zamiloval a ďakujem všetkým za skvelú a dlhoročnú spoluprácu. Spoločnosť Kaufland však nechávam v dobrých rukách môjho nástupcu, s ktorým som päť rokov úspešne spolupracoval a želám mu na jeho kariérnej ceste veľa úspechov.“

image

Nový generálny riaditeľ slovenského Kaflandu - Sven Reinhard.

Novým generálnym riaditeľom sa stal Sven Reinhard. V skupine Schwarz pôsobí už od roku 2012, kde prešiel viacerými pozíciami v spoločnostiach Lidl a Kaufland v Nemecku, Rumunsku aj Česku. V slovenskom Kauflande pôsobí od roku 2018 a ako člen predstavenstva a konateľ bol doteraz zodpovedný za oblasť Prevádzky a Supply Chain Management.

„Je pre mňa cťou, že môžem prevziať kormidlo slovenského Kauflandu. Mojím cieľom je i naďalej pokračovať v úspechoch, ktoré sme na slovenskom trhu dosiahli a verím, že všetky nové výzvy, ktoré so sebou prinesie nasledujúce obdobie, v spolupráci s mojimi kolegami úspešne zvládneme. Tak, aby sme našu spoločnosť aj naďalej posúvali vpred,“ hovorí Sven Reinhard, nový generálny riaditeľ spoločnosti Kaufland Slovenská republika v.o.s.

01 - Modified: 2023-09-21 08:55:34 - Feat.: - Title: Kaufland má prvú zelenú predajňu. Pri jej stavbe použil drevo namiesto betónu 02 - Modified: 2023-09-14 11:23:00 - Feat.: - Title: Kaufland má nový spot o kupónoch. Vyzerá ako reality show 03 - Modified: 2023-08-31 08:00:00 - Feat.: - Title: Oceňovaná kampaň Nespokojní zamestnanci Kauflandu pokračuje spotom s lingvistkou Emíliou 04 - Modified: 2023-08-16 08:27:57 - Feat.: - Title: V novej kampani Kauflandu na moderné K Park ihriská sa objaví Separ 05 - Modified: 2023-09-11 08:41:25 - Feat.: - Title: Online reklama: Legenda sa vracia so skvelými bodmi
menuLevel = 2, menuRoute = news/kto-kam, menuAlias = kto-kam, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
17. november 2023 10:59