StoryEditor

Nový projekt Kauflandu ponúka mestám oddych v exteriéri

29.12.2021, 08:27
Autor:
(red)(red)
K Park je určený najmä pre mladých ľudí. Kampaň pripravila agentúra THIS IS LOCCO.

Cieľom nového projektu obchodného reťazca Kaufland je dostať mladšie vekové ročníky od počítačov a mobilov na čerstvý vzduch, a to aj s partiou kamarátov, s ktorými si môžu zašportovať. V K Parku nájdu rôzne príležitosti na športové aktivity – jazdu na skateboarde, streetball, pingpong, lezeckú stenu či workoutovú konštrukciu. Nechýbajú ani lavičky a trávnatá plocha na piknik.

„Projektom K Park chceme prispieť k tomu, aby mladí ľudia opäť našli záľubu v pohybe a aktívnom relaxe na vzduchu. Budeme radi, ak sa naše športovo-oddychové areály stanú miestom, kde sa tínedžeri, ale nielen oni, budú radi stretávať a športovať,“ hovorí Samuel Machajdík, hovorca spoločnosti Kaufland Slovensko.

Do prvého ročníka sa zapojilo 36 miest a mestských častí z celého Slovenska. Sedem z nich získa na základe hlasovania verejnosti od reťazca športovo-oddychový areál K Park.

Na hlasovanie vyzýva Kaufland kampaňou v TV, OOH, v rádiu aj online, kde nechýba ani na Slovensku ešte stále netradičný kanál TikTok.

„Keďže K Park nie je jednorazový projekt, hľadali sme funkčné spojenie medzi Kauflandom a svetom športu pre mladých, ktoré by fungovalo dlhodobo. Nestačilo urobiť kampaň, tá mala byť iba launchom celej komunikačnej stratégie. Zamerali sme sa preto na kľúčovú hodnotu Kauflandu, ktorá sa nikdy nezmení – čerstvosť. Čerstvé sú potraviny v Kauflande a čerstvý je aj vzduch. Práve na „čerstvý vzduch“ sme mladých, ktorí dnes trávia čas skôr pred mobilom či počítačom, chceli motivovať. Rozhodli sme a preto, že našou stratégiou bude vyzývať mladých, aby spolu s nami vybehli na čerstvý vzduch – a teda zahlasovali za K Park, ktorý im dáva dobrý dôvod na to, aby to radi urobili,“ povedal Martin Polakovič, ideamaker THIS IS LOCCO.

Vizitka kampane:

Klient: Kaufland 
Agentúra: THIS IS LOCCO
Creative Director: Juraj Kováč
Art Director: Juraj Sapara
Copywriter: Martin Polakovič, Soňa Belyusová
Account Manager: Michal Ružica, Majka Prisenžňáková, Diana Hromeková
Produkcia: Protos Productions
Réžia: Maroš Milčík
Kamera: Anna Smoroňová
Hudba: Fatmusic
Zvuk: K2 studio
Postprodukcia: Studio Ekran 
Casting: Charlie Brown
Kostýmy: Barbora Kubi
Fotograf: Peter Chvostek

01 - Modified: 2023-04-26 18:26:26 - Feat.: - Title: Kreatívci o novej kampani na Zlatý Bažant: Pohľad do zrkadla je silný, plusové body za odvahu, nešťastná forma, nevybočuje z radu 02 - Modified: 2023-05-02 07:36:09 - Feat.: - Title: Zlatý Bažant už nie je to, čo býval: Značka prichádza s prekvapivým a odvážnym komunikačným konceptom 03 - Modified: 2023-04-28 07:31:52 - Feat.: - Title: Daniel Vachuna: Influenceri už nefungujú tak dobre, ako voľakedy 04 - Modified: 2023-04-14 06:22:46 - Feat.: - Title: Médiá: V kategórii sme našli aj TOP prácu mesiaca. Je to vraj banger 05 - Modified: 2023-04-13 15:20:13 - Feat.: - Title: Craft: Najviac bodov si vyslúžil event v Metaverze
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
28. máj 2023 21:34