StoryEditor

Tatra banka zamestnala prvého robota. Volá sa Pepper

03.12.2018, 09:20
Autor:
rmrm
Jeho misiou je pomôcť klientom pri vybraných bankových operáciách.

Ako informovala Zuzana Žiaranová, hovorkyňa Tatra banky, Pepper je pravý humanoidný spoločník, ktorý bol vyvinutý tak, aby dokázal s klientom komunikovať prirodzeným a intuitívnym spôsobom prostredníctvom svojich senzorov a hlasu. Už od tohto týždňa sa Pepper predstaví klientom v pobočke Tatra banky - Bory Mall. Následne sa vydá na veľké turné po vybraných pobočkách po celom Slovensku.

Prvý bankový humanoidný robot klientov prevedie najčastejšie využívanými pobočkovými službami. Jeho úlohou je nielen vítať klientov pri vstupe, ale hlavne im pomôcť pri rôznych bankových operáciách a zároveň šetriť ich čas.

Tento digitálny asistent dokáže pomôcť s peňažnými operáciami, ako sú vklad a výber, pričom odporúča klientom využitie cashomatu, čím im výrazne zjednodušuje život. Pomôže nainštalovať mobilné bankovníctvo, objaviť zabudnutý PIN kód ku karte, otvoriť si účet cez tvárovú biometriu, načerpať úver do 10 minút, sprostredkuje cestovné poistenie a mnohé iné.

Pepper disponuje aj modulom určeným pre zábavu, v ktorom sa klienti dozvedia základné informácie o robotoch a zároveň objavia, že roboty môžu byť aj vtipné. S klientom si urobí aj selfie. Po pilotnej fáze bude Tatra banka prehlbovať vedomosti, ktorými Pepper disponuje, a počíta s integráciou služieb, ktoré budú personalizované a na mieru šité klientom. 

Autorom robota Pepper je spoločnosť SoftBank Robotics Europe, ktorá má vedúcu pozíciu v humanoidnej robotike a jej roboty sa v súčasnosti používajú vo viac ako 70 krajinách sveta v rôznych oblastiach výskumu, vzdelávania, maloobchodu, zdravotnej starostlivosti, cestovného ruchu, pohostinstva a zábavy. K dnešnému dňu sa predalo viac ako 20 000 robotov Pepper, pričom najčastejšie ho stretnete v krajine vychádzajúceho slnka, v Japonsku.Pepper a jeho zmysly

  • Má štyri mikrofóny umiestnené na hlave, ktoré mu umožňujú rozpoznať postavenie osoby, komunikovať a tiež identifikovať emócie prenášané hlasom.
  • Je schopný plne fungovať v prostredí vďaka 3D fotoaparátu a dvom HD kamerám, dokáže tiež identifikovať tváre a ich sentiment.
  • Používa tablet, aby vám pomohol pri rozhodovaní, informoval vás o novinkách a tiež aby prostredníctvom neho vyjadroval svoje vlastné názory.
  • Môže sa voľne pohybovať v priestore, pri maximálnej rýchlosti 3 km/h. Pepper je schopný udržať rovnováhu, rozpoznáva ľudí a prekážky pre minimalizáciu rizika kolízie.
  • Je vybavený vysokokapacitnou batériou, ktorá mu poskytuje približne 12 hodín autonómie, váži 32 kilogramov a meria 120 centimetrov.
  • Má množstvo senzorov: dva ultrazvukové vysielače a prijímače, šesť laserových senzorov a tri detektory prekážok umiestnené v nohách. Pepper má v rukách aj hmatové senzory, ktoré sa používajú na sociálnu interakciu.
  • Využíva umelú inteligenciu vo forme kognitívnych výpočtových služieb a na základe nej prispôsobuje svoje správanie a dopĺňa databázu svojich vedomostí v reálnom čase.

Zdroj: Tatra banka

„Umelú inteligenciu vnímam ako jeden z najvplyvnejších technologických trendov súčasnosti,“ uviedol Michal Liday, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tatra banky a pokračuje: „Tento trend má obrovský potenciál vážne ovplyvniť budúcnosť našich životov. Dnes prinášame návštevníkom unikátny zážitok z pobočky budúcnosti, pretože robot Pepper je nielen zábavný, ale hlavne nápomocný pri pobočkových operáciách.“

01 - Modified: 2022-06-24 05:03:01 - Feat.: - Title: New York Festivals zverejnil shortlisty. Medzi stovkami zahraničných prác je osem od štyroch slovenských agentúr 02 - Modified: 2022-05-19 10:01:06 - Feat.: - Title: Bejby Blue vás pozýva do metaverse 03 - Modified: 2022-05-18 08:12:49 - Feat.: - Title: Tatra banka prináša v novej kampani Účet #premodruplanetu 04 - Modified: 2022-05-16 09:04:29 - Feat.: - Title: Tatra banka spúšťa novú kampaň pre začínajúcich podnikateľov 05 - Modified: 2021-10-01 12:13:03 - Feat.: - Title: Bejby Blue hľadá v novej kampani tých najšikovnejších z modrej generácie
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
26. november 2022 16:44