Ergolink.com
StoryEditor

Funkčné IT a komunikačné služby potrebujeme viac ako kedykoľvek predtým. Členovia ITAS sú k dispozícii

20.03.2020, 05:00
Autor:
TSTS
Čoraz viac ľudí pracuje z domu. Je preto kľúčové, aby všetky systémy fungovali bezporuchovo a stabilne.

Aktuálna mimoriadna situácia spôsobená šíriacou sa nákazou koronavírusom so sebou priniesla veľmi vážne spoločenské a ekonomické obmedzenia.

Bezproblémový chod firiem a verejnej správy je ohrozený a čoraz viac ľudí pracuje z domu. V tejto situácii je kľúčové, aby všetky IT systémy a telekomunikačná infraštruktúra fungovali bezporuchovo a stabilne, a aby zvládli obrovský nápor, ktorý je na ne v posledných dňoch kladený.

Technologické firmy, IT spoločnosti, telekomunikační operátori a ďalšie spoločnosti z odvetvia informačno-komunikačných technológií, ktoré sú členmi IT Asociácie Slovenska, si uvedomujú vážnosť situácie, ako aj úskalia, ktoré pred nami môžu v najbližšom období stáť.

Funkčné IT a komunikačné služby vo verejnom, ale aj súkromnom sektore potrebujeme viac ako kedykoľvek predtým. Členovia ITAS zmobilizovali svoje kapacity a plánujú urobiť všetko, čo je v ich možnostiach pre to, aby Slovensko túto mimoriadnu situáciu zvládlo.

Podpísaní členovia ITAS sú preto pripravení:

  • Kontaktovať svojich zákazníkov z verejného a súkromného sektora a poskytnúť im pomoc pri riešení kritických situácií, ktoré súvisia s IKT infraštruktúrou;
  • Poskytovať vzdialený dohľad nad bezproblémovou prevádzkou dôležitých IT a komunikačných systémov vo verejnom, ale aj súkromnom sektore, ako aj ich vzdialenú údržbu;
  • Verejným inštitúciám, ale aj súkromným firmám poskytnúť konzultácie a technickú podporu v oblasti návrhu, implementácie a prevádzky IKT infraštruktúry;
  • Riešiť mimoriadne situácie či výpadky dôležitých webových stránok, ktoré zabezpečujú informovanie verejnosti v súvislosti s nákazou či prijatými opatreniami zo strany vlády.

Pod toto vyhlásenie sa podpísali sa pripojilo 40 spoločností:

ALISON Slovakia s.r.o.
Aliter Technologies, a.s.
Altamira Softworks s.r.o.
ANECT a.s.
Asseco Solutions, a.s.
Atos IT Solutions and Services s.r.o.
AUTOCONT s.r.o.
Beset s.r.o.
BSC Line s.r.o.
DATALAN, a. s.
DICIT s.r.o.
Ditec, a.s.
DNS a.s.
DXC Technology Slovakia s. r. o.
GlobalTel a.s.
Gratex International, a.s.
ICZ Slovakia a.s.
Jump soft, a.s.
KPMG Slovensko s.r.o.
LYNX s.r.o. Košice
Media Control s.r.o.
Mibcon SK s.r.o. & Informa a.s.
Microcomp – Computersystém s.r.o.
MIM, s.r.o.
NAY a.s. & Electro World s.r.o.
NTT Slovakia s.r.o.
O2 Slovakia, s.r.o.
Octigon, a.s.
Oracle Slovakia s.r.o.
ORIWIN, s.r.o.
QBSW, a.s.
SCR Technologies
SEVITECH a. s.
SimpleCell Networks Slovakia a.s.
Slovak Telekom, a.s.
SOFTIP, a.s.
SWAN, a.s.
SWS Distribution a.s.
Tempest, a.s.
YMS, a.s.

Text vyhlásenia a priebežne aktualizovaný zoznam firiem, ktoré sa pod vyhlásenie podpísali, je dostupný aj na webe ITAS.

01 - Modified: 2020-04-30 17:33:26 - Feat.: - Title: Veľký európsky prieskum o dopadoch Covid-19 na digitálny sektor 02 - Modified: 2019-05-09 06:58:59 - Feat.: - Title: ITAS víta prijatie Stratégie digitálnej transformácie Slovenska do roku 2030: Dúfame, že jej napĺňanie neostane len na papieri
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
31. máj 2023 05:51