Wolt
StoryEditor

Wolt otvára v Bratislave prvé Wolt Markety

11.02.2022, 07:29
Autor:
(red)(red)
Expresným online supermarketom prináša alternatívu ku klasickému nakupovaniu potravín.

Koncept Wolt Marketu patrí medzi online supermarkety s expresnou donáškou, ktoré sa v Európe stretli s úspechom. Nákup vo Wolt Markete je iný ako v bežnom obchode - nie je možné doň vstúpiť. Umožňuje zákazníkom jednoduchý nákup na jednom mieste, priamo v aplikácii. „Podľa nášho prieskumu trávia Slováci nákupom potravín prevažne jednu až tri hodiny týždenne. Wolt Market ponúka príležitosť, ako si tento čas podstatne skrátiť a využiť ho iným spôsobom,” hovorí Jana Trnovská, riaditeľka Wolt Marketu pre Slovensko a Českú republiku.

Proces od objednania až po doručenie je jednoduchý a rýchly. Najskôr zákazník urobí objednávku priamo v aplikácii alebo na webstránke Woltu, ktorú následne príjme pracovník vo Wolt Markete. Kompletná príprava a zabalenie objednávky trvá v priemere 4 minúty, pričom menšie objednávky môžu byť vybavené aj do 30 sekúnd.  Pripravený nákup následne vyzdvihne kuriér Woltu a dovezie zákazníkovi, ku ktorému príde do 30 minút od objednávky. Môže ísť o tovar ako čerstvá zelenina, ovocie, pečivo, ale aj drogérie, chovateľské potreby či  Covid testy atď.

Prvý Wolt Market bude v Bratislave prostredníctvom partnerských kuriérov Woltu rozvážať potraviny z Pionierskej ulice. Čoskoro sa k nemu pridá v hlavnom meste aj druhý, situovaný v Petržalke. Oba obchody tak pokryjú rozvozom prevažnú časť Bratislavy. Po hlavnom meste bude nasledovať otvorenie Wolt Marketov aj v ďalších slovenských mestách.

Celkovú ponuku Wolt Marketu tvorí zhruba 2 000 produktov značiek ako napríklad Tauris, Alpro, Tami, Rajo, Sedita, Starbucks, Moet, Zlatý Bažant, Curaprox a podobne, ktoré si zákazníci môžu objednať z jedného miesta. Nechýbajú ani výrobky od lokálnych výrobcov ako Cisárov pekár, Mäsovýroba Gašparík, Biomila, Slowlandia, Pekáreň Harmónia, Chateau Topolčianky, Repa Winery, Pivovar Eliáš a niekoľko lokálnych fariem ako napríklad NaturFarm, Farma Turová, Mangalica Farma. „Sortiment budeme každý týždeň rozširovať na základe spätnej väzby od zákazníkov. Víziou Wolt Marketu je ponúkať nielen kvalitné potraviny, ale takmer čokoľvek, čo si zákazníci budú priať mať do 30 minút. Samozrejme, vo Wolt Markete myslíme aj na zákazníkov, ktorí vyhľadávajú vegánske, bezlaktózové alebo bezlepkové potraviny,“ hovorí Jana Trnovská. 

Minimálna výška nákupu z Wolt Marketu je stanovená na 6 eur. Prvé 2 týždne od otvorenia bude donáška pre všetkých v rámci doručovacej oblasti zadarmo. Neskôr bude cena doručenia začínať od 1,49 eur.  Zákazníci z nákupu navyše získajú 20-percentný cashback, ktorý môžu použiť na ďalší nákup.   

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
01. október 2023 01:39