StoryEditor

Netradičnú dovolenku môžeme prežiť aj na Slovensku. V korunách stromov alebo najvyššie položenom hoteli v strednej Európe

12.08.2020, 11:50
Autor:
redred
Projekt Amazing places zostavil rebríček najnetradičnejších ubytovacích zariadení na Slovensku.

Situácia so šírením ochorenia Covid-19 zmenila dovolenkové plány mnohých ľudí. Rozhodli sa dovolenkovať radšej doma a spoznať krásy Slovenska. Milovníci turistiky sa vybrali do Tatier, wellness nadšenci navštívili kúpele a rodiny s deťmi zavítali do aquaparkov.

Ak ale patríte k nadšencom, ktorí radi spoznávajú netradičné ubytovania, ktoré nie je možné len tak hocikedy navštíviť, pomôže vám projekt Amazing places, ktorý zostavil rebríček najnetradičnejších ubytovacích zariadení na Slovensku, ktorých služby sám ponúka.

Domček v dotyku s prírodou

​Takmer každý z vás si v detstve túžil postaviť bunker na strome a dívať sa na svet z vtáčej perspektívy. Obklopený zeleňou a v spätosti s prírodou. Tak bol navrhnutý aj tento Treehouse domček. Celý je postavený z bukového dreva a miestami sa v ňom budete cítiť akoby ste sa vrátili do minulosti. Pre autentickejší pocit v ňom nie je zavedená elektrina, umývať sa budete v lavóre a k dispozícii je len suchý záchod. V momente, keď si sadnete na terasu a rozhliadnete sa okolo seba, začnete vnímať vôňu, pokoj a energiu, ktorú okolitý les ponúka. Ak túžite, aby sa na chvíľu zastavil čas a chcete si oddýchnuť od každodenných starostí, tento domček je to pravé miesto.

Amazing places

​Slnko, mesiac a hviezdy na dosah

Ak sa vám pohľad z domčeku na strome nezdá byť dostatočný, môžete si vybrať jeden z najvyššie položených hotelov v strednej Európe. V hoteli Rotunda na Chopku vo výške 2004 m budete mať hviezdu oblohu a oblaky na dosah. Hotel je určený nielen pre milovníkov vysokohorskej turistiky, ale aj pre ľudí, ktorí si radi vychutnávajú panoramatické výhľady v každom ročnom období. Hotel dostupný lanovkou zo severnej aj južnej strany a v zime je veľkým bonusom zjazdovka, ktorá je dostupná pešou chôdzou.

Amazing places

​Rozprávková cesta v čase so „zeleným“ mlynom

Ak si myslíte, že skutočne ekologicky sa dá bývať len v novostavbách, ste na veľkom omyle. Potvrdzuje to storočný Gašperov mlyn, ktorý, vďaka rozsiahlej rekonštrukcii, poháňa turbínu miniatúrnej vodnej elektrárne a vyrába elektrickú energiu. Z prírody čerpá aj svetelnú energiu, ktorá dokáže vyhriať celý mlyn. Okrem ekologického prínosu je tento netradičný mlyn zariadený maľbami podtatranského akademického maliara Mariána Čižmárika a strojmi a nástrojmi, ktoré sa kedysi používali na spracovanie obilia a dodávajú mu rozprávkový duch. Najväčším bonusom je gastronomický zážitok v denne aktualizovanom degustačnom menu a oddych v súkromnom wellness centre. 

Amazing places

​Na skok od neba

Ešte väčší extrém, ešte vyššie položený hotel a ešte viac zážitkov a panoramatických výhľadov. Ak ste túžili niekedy zažiť východ či západ Slnka na jednom z tatranských štítov, a pritom bivakovanie nie je nič pre vás, doprajte si noc na druhom najvyššom vrchu Vysokých Tatier, Lomnickom štíte, vo výške 2634 m. Keď lanovka odvezie posledných návštevníkov, na chvíľu získate pocit, že celý štít patrí len vám. Či už ste zanietený turista, ktorý skvelú polohu využije na zdolávanie tatranských kopcov, alebo chcete príjemne zrelaxovať v srdci slovenskej prírody, noc na Lomnickom štíte stojí za odporúčanie.

Amazing places

​Tri umelecké slohy na jednom mieste

Ak ste niekedy snívali o živote na zámku či v kaštieli, na tomto mieste na vás budú dýchať umelecké štýly z každej strany. Milovníkom histórie a architektúry odporúčame navštíviť renesančný Kaštieľ Kubínyi zo 17. storočia s barokovou prestavbou z 18. storočia a s klasicistickou úpravou z 19. storočia. Okrem nanovo zrekonštruovaného kaštieľa sa môžete tešiť na anglický park, luxusný wellness či skvelú reštauráciu Amalia s lokálnymi surovinami. Pod hotelom sa navyše nachádza súkromná vínna pivnica, kde si viete rezervovať riadenú degustáciu. Vďaka komentovanej prehliadke kaštieľa sa dostanete do inak neprístupných miest a na chvíľu sa vcítite do rozprávkového zámockého života.

Amazing places

​Ešte stále váhate, či stráviť dovolenku na Slovensku?

01 - Modified: 2020-07-02 13:10:42 - Feat.: - Title: Startup Amazing Places prichádza na Slovensko. Dovolenkárom ukáže kúzelné miesta
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
04. jún 2023 07:24