StoryEditor

Prihlášky do súťaže najlepších PR prác môžete posielať do 20. januára

07.01.2021, 09:34
Autor:
redred
Súťaž najlepších PR projektov PROKOP 2020 má novinky, okrem iného aj dve nové kategórie.

Prihlasovanie do nového ročníka najlepších PR projektov – PROKOP je v plnom prúde. Zodpovedný prístup PR lídrov v dôsledku pandémie, transformácia komunikácie do onlinu a snaha efektívne sa prispôsobiť zmenám, to všetko sa podpísalo na jeho koncepcii. Prestížne ocenenie najlepších PR projektov aktuálne prichádza v novom formáte, s novým logom a novými kategóriami.

PR projekty je možné po novom registrovať celkovo do  14 kategórií. V súvislosti s celospoločenským vývojom a s posilňujúcimi prioritami v rámci komunikácie v uplynulom roku sa Asociácia Public Relations na Slovensku (ARP SR) rozhodla zaradiť do prehliadky najlepších komunikačných projektov dve nové špeciálne kategórie.  PR v čase Korony, kde môžu agentúry, ale aj klienti prihlásiť projekty, ktoré efektívne využili mimoriadnu situáciu pandémie, a to ako z krízového PR, tak internej komunikácie, B2B, B2C, či event PR.

Všetci, prechádzame situáciou, ktorú sme nikdy nezažili. Prispôsobujeme sa denne novej realite, v ktorej nemáme možnosť reparátu. Rýchla, efektívna a pravdivá komunikácia je nanajvýš dôležitá. Ľudia tápajú vo svojich pocitoch, v dôsledku infodémie dochádza k výraznej polarizácii spoločnosti a neistota je doslova živnou pôdou pre konšpirácie. Aj preto sme sa v rámci asociácie zhodli v tom, že je potrebné ukázať ako a v čom všetkom sme práve v tomto období  nápomocní,“ hovorí prezidentka APR SR a Managing Directorka SKPR STRATEGIES Soňa Lexmanová.

Ďalšou novinkou v rámci prihlasovania je PR CRAFT. Kategória je určená pre PR projekty, ktoré sú spracovaním a výsledkami remeselne nadštandardné. Či už ide o kreatívnu ideu, media relations, digitálnu kampaň alebo komunikačnú stratégiu. Jej cieľom je oceniť tradičnú a poctivo odvedenú PR prácu, ktorá by nevynikla v iných kategóriách PROKOP-a.

archív

„Keďže sa správame zodpovedne prispôsobili sme tomu celý koncept súťaže. Prichádzame s online hlasovaním, ale tiež s hybridným eventom v súlade s aktuálnymi epidemiologickými opatreniami. Cieľom nás komunikátorov je totiž ukázať, že vieme vecne fungovať aj v čase, keď vonku zúri naozaj vážna hrozba a záleží nám na ochrane zdravia. Zmenami zároveň prešla aj celá vizualita súťaže,“ dodáva ku konceptu a iniciatíve rebrandingu Lexmanová.

Vyhlásenie výsledkov asociácia plánuje na 4. februára 2021.  I tento rok bude odovzdaná špeciálna cena PR Osobnosť roka, ktorou chce organizátor oceňovať špecialistov (predovšetkým z radov klientov), ktorí rozumejú hodnote a dopadom PR a prisudzujú mu strategické miesto v komunikačnom mixe.

Uplynulý rok môžeme nazvať aj rokom informácii, či mediálnym rokom. Máloktorý doteraz priniesol takú tému na komunikáciu, ktorá sa tiahla naprieč všetkými sektormi i našimi životmi. Boli sme bezprostredne svedkami jej dôležitosti. Ako to býva, kríza ponúkla aj mnoho príkladov, kedy tomu tak nebolo a poukázala na to, ako vie komunikácia nielen pomôcť, ale aj uškodiť. Nepochybne bolo potrebné konať, no s odstupom času je užitočné pozrieť sa na mnohé príklady aj kriticky a poučiť sa z nich. Nádielka študijného materiálu vo forme prípadových štúdií v uplynulom roku bola naozaj bohatá,“ uviedla PR osobnosť roka 2019 Tereza Molnár.

Uzávierka branžovej súťaže PROKOP je 20. januára 2021.  Prihlasovací systém je otvorený tu, kde nájdete štatút, ďalšie detaily o súťaži, i víťazné projekty z predchádzajúcich ročníkov. 

Pozrite si, ktoré práce bodovali v súťaži PROKOP minulý rok:

01 - Modified: 2022-04-25 13:47:40 - Feat.: - Title: Poznáme shortlisty SABRE Awards 2022. Najväčšiu šancu má zo Slovenska Seesame 02 - Modified: 2022-04-20 14:12:59 - Feat.: - Title: „Je to ako dotknúť sa hviezd,“ reaguje na ocenenie najúspešnejšej PR agentúry roka Soňa Lexmanová 03 - Modified: 2022-04-11 08:23:16 - Feat.: - Title: Čo si o prácach PROKOP 2021 myslí skúsená porota? 04 - Modified: 2022-04-05 05:28:41 - Feat.: - Title: Toto sú najlepšie špeciálne kampane PROKOP 2021. Ktoré agentúry sa tešia z víťazstva a prečo práve ony? 05 - Modified: 2022-04-05 05:30:14 - Feat.: - Title: Zoznámte sa s víťaznými doménovými kampaňami PROKOP 2021. Čo je ich posolstvom a kto za nimi stojí?
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
27. máj 2023 17:32