Office roka 2020
StoryEditor

Poznáme finalistov súťaže Office roka 2020

13.04.2021, 15:34
Autor:
redred
Medzi nominovanými sa objavila aj reklamná agentúra.

Z tridsiatky prihlásených vybrala odborná porota súťaže Office roka dvanásť finalistov, ktorí získali najvyšší počet bodov. V ďalšom kole budú porotcovia hodnotiť priestory detailne tak, aby získali celkový obraz pred výberom víťazov jednotlivých kategórií.

Skvelou správou je, že aj firmy na Slovensku pochopili nutnosť uskutočniť transformáciu pracovného prostredia. Náročný rok 2020 tak priniesol na trh komerčných realít, ale aj do súťaže OFFICE ROKA, nové rozmery a inovatívne prvky. Celkom sa do zápolenia prihlásilo 30 firiem z celého Slovenska a môžem s potešením konštatovať, že aj kancelárie na Slovensku spĺňajú tie najvyššie kvalitatívne parametre a v ničom nezaostávame za štandardmi na medzinárodnej úrovni,“ uvádza Tomáš Pecek, riaditeľ oddelenia architektúry a projektového manažmentu CBRE Slovensko.

Porota OFFICE ROKA pridelila nominovaným body po náročnom rozhodovaní a zvažovaní všetkých relevantných atribútov. Na základe celkového skóre rozhodla, že do finále postúpi až tucet spoločností. Sú nimi v abecednom poradí:

BDO – Architektom a spoločnosti BDO sa podarilo vytvoriť výrazný zapamätateľný výtvarný koncept priestorov, v ktorom sa zamestnanci cítia príjemne.

CAPCO – Hodnoty firmy stoja na štyroch pilieroch: diverzite, transparentnosti, tímovej spolupráci a kréde „Be Yourself At Work“. Nové kancelárie ponúkajú voľnosť, aby si v nich každý našiel to, čo mu pre prácu najlepšie vyhovuje.

Effectivity – Kancelárie, v ktorých má každý člen tímu svoje špecifické miesto, no zároveň má aj dostatok možností na pohyb. Priestory podnecujú kreativitu a budujú kolektív.

Erste Group IT International – Komunikácia medzi jednotlivými tímami je pri agilnom spôsobe práce nevyhnutná. Spoločnosť nahradila pôvodne veľký a hlučný open space viacerými tzv. squad zónami, teda pracoviskami rozdelenými podľa tímov s vlastnou relaxačno-meetingovou časťou.

ESET – Kancelárie spoločnosti prešli kompletnou rekonštrukciou, pričom zámerom projektu je fyzický a psychologický posun k zdravšiemu pracovnému prostrediu. Charakteristické sú intenzívne použitie zelene a prírodných prvkov a transparentné sklené priečky, ktoré opticky prepájajú ľudí v oddelených kanceláriách.

Hubhub – Qubes sú kancelárie zodpovedajúce požiadavkám súčasnej, rýchlo sa meniacej doby. Sú odpoveďou aj na výzvy budúcej post covid éry, založenej na flexibilite, bezpečnosti a podpore well-beingu. Pre psychický oddych sú v priestoroch pripravené viaceré oddychové zóny.

MICROSOFT SLOVAKIA – Nové priestory spoločnosti sú kanceláriami pre digitálnu dobu. Pri plánovaní bolo zohľadnené to, ako ľudia pracujú a ako priestor ovplyvňuje ich správanie. Firma prepojila technológie, kultúru a kancelárie tak, aby spolu tvorili funkčný celok podporujúci spokojnosť, inovácie a výkonnosť zamestnancov.

mobil online – Otvorené vzdušné priestory plné prirodzeného svetla predstavujú podnetné a zaujímavé pracovné prostredie, v ktorom sa dobre pracuje, tvorí, ale v ktorom sa aj rozvíjajú vzájomné vzťahy.

RESCO – Zámerom spoločnosti bolo ponúknuť zamestnancom miesto, ktoré podporí ich kreativitu, vzájomné diskusie a prácu jednotlivých tímov. Unikátnosťou firmy je neformálna priateľská atmosféra ktorú si chcela udržať aj v nových, väčších priestoroch.

Tatra banka - Aj v reakcii na dianie posledného roka sa spoločnosť rozhodla vytvoriť flexibilné a bezpečné pracovné priestory, ktoré reflektujú požiadavky ľudí na efektívnu prácu v danom momente, a v ktorých sa cítia príjemne. Rekonštrukcia pracovných priestorov zároveň zapadá do stratégie banky v oblasti Employer promise.

TOWER 115 – Cieľom bolo vytvoriť menšie kancelárske priestory pre vopred neurčené spoločnosti v koncepte zdieľaných kancelárií so spoločným zázemím a zasadačkami vo funkčnom a reprezentatívnom vzhľade. Funkčnosť a variabilita predstavujú možnosť zmeny účelu prostredia podľa potrieb pracovného dňa.

WOOD & Company - Výsledok citlivej rekonštrukcie historickej budovy je aj v detailoch šitý na mieru spoločnosti. Stelesňuje jej hodnoty, a zároveň tvorí inšpiratívne pracovné miesto.

Pre zachovanie objektivity sú každý rok v porote iní odborníci, nakoľko nesú na svojich bedrách neľahkú úlohu hodnotenia a výberu tých najlepších priestorov. Tento rok sa úlohy s nadšením zhostili Jeroen Dirckx, architekt, urbanista a partner v architektonickom štúdiu KCAP Architects&Planners, Benjamín Brádňanský, architekt a pedagóg, Ateliér N/A, Ivan Čobej, dizajnér a spolumajiteľ firmy BRIK Kremnica, Viera Tomčíková, HR Manager, WebSupport a Filip Muška, Workplace & Change Management Leader, CBRE Česká republika.

Ďalším krokom porotcov bude výber víťazov jednotlivých kategórií: Kancelária ako DNA firmy, Inovatívna kancelária, Zdravá kancelária, a samozrejme, udelenie hlavného titulu Absolútny víťaz OFFICE ROKA.

01 - Modified: 2020-03-20 07:50:17 - Feat.: 0 - Title: Office roka 2019: Absolútnym víťazom je HB Reavis 02 - Modified: 2020-11-26 08:02:25 - Feat.: 0 - Title: Office roka 2020 bude v znamení transformácie pracovného prostredia
01 - Modified: 2021-05-27 12:22:29 - Feat.: - Title: OFFICE ROKA 2020: Absolútnym víťazom je firma Mobil online 02 - Modified: 2020-11-26 08:02:25 - Feat.: - Title: Office roka 2020 bude v znamení transformácie pracovného prostredia
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
22. júl 2024 01:35