Tesco
StoryEditor

Tesco vytvára príležitosti na zamestnanie občanov Ukrajiny

10.03.2022, 12:20
Autor:
redred
V priebehu roka sa tak o 500 voľných pozícií budú môcť uchádzať aj Ukrajinci, ktorí plánujú zostať na Slovensku.

Popri potravinovej zbierke, humanitárnej, finančnej a produktovej pomoci ponúka Tesco na Slovensku ľuďom z Ukrajiny aj pracovnú príležitosť. Reťazec sa zaväzuje, že otvorené pracovné pozície, ktoré je možné poskytnúť, budú dostupné aj ľuďom, ktorí utiekli z Ukrajiny v dôsledku vojnového konfliktu.

Tesco zabezpečuje čo najkomfortnejší proces prijímania Ukrajincov v ich materinskom jazyku. Zároveň kariérna webstránka reťazca bude mať informácie o voľných pozíciách dostupné aj v ukrajinčine. V priebehu roka sa tak o približne 500 voľných pozícií budú môcť uchádzať nielen ľudia zo Slovenska, ale aj Ukrajinci, ktorí plánujú zostať na Slovensku.

Reťazec utečencom pred vojnovým konfliktom na Ukrajine ponúkne prácu priamo pre spoločnosť. Otvorené pracovné pozície v Tescu sú nielen v obchodoch, ale aj v distribučných skladoch či v centrálnej kancelárii.

„V Tescu je vítaný každý. Dnes intenzívne pracujeme na tom, aby sme umožnili ľuďom z Ukrajiny, ktorí k nám prichádzajú v dôsledku vojnového konfliktu, nájsť si prácu a plnohodnotne sa začleniť do pracovného procesu. Momentálne revidujeme naše interné procesy prijímania nových kolegov, ako aj právne rámce tak, aby sme mohli zamestnávať obyvateľov Ukrajiny, ktorí na Slovensku požiadali o dočasné útočisko. Naša kariérna stránka bude mať samostatnú sekciu v ukrajinčine. Záujemcom o prácu tiež pomáhajú naši ukrajinsky hovoriaci kolegovia, ktorí zabezpečujú proces náboru do zamestnania v ich materinskom jazyku,“ vysvetľuje Miroslava Rychtárechová, personálna riaditeľka Tesca na Slovensku.

Tesco má dlhodobé skúsenosti so zamestnávaním cudzincov, medzi ktorých patria aj kolegovia a kolegyne z Ukrajiny. Reťazec kontinuálne realizuje ďalšie aktivity na podporu inkluzívnej kultúry. Zároveň existujúcim kolegom a kolegyniam ukrajinskej národnosti, ktorí sa rozhodli vrátiť do svojej krajiny, Tesco poskytuje platené voľno 12 týždňov a garanciu možnosti vrátiť sa na ich pracovné miesta.

Ako ešte Tesco pomáha utečencom z Ukrajiny?

• Reťazec v pondelok 7. marca spustil mimoriadnu potravinovú zbierku v supermarketoch a hypermarketoch po celom Slovensku. Zákazníci môžu až do 20. marca 2022 darovať trvanlivé potraviny aj hygienické potreby. Zapojiť sa môžu aj cez Tesco Online nákupy. Tesco po skončení zbierky dary svojich zákazníkov zdvojnásobí.

• Od 24. februára obchody Tesca podporujú miestne iniciatívy a organizácie, ktoré zastrešujú pomoc na hraniciach.

• Tesco cez posledný februárový víkend spojilo svoje sily s viacerými obchodníkmi zo Slovenskej aliancie moderného obchodu (SAMO), aby pomohli ľuďom zasiahnutým súčasným dianím. Kamión Tesco v nedeľu 27. februára doviezol potrebnú pomoc na hranice až do Uble. Ľuďom utekajúcim pred konfliktom na Ukrajine odišlo vyše 40 ton potravín a hygienických potrieb. Tesco v rámci spoločnej pomoci zabezpečilo detskú výživu, detské mlieko, cukrovinky, piškóty, polievky, paštéty či vlhčené utierky, plienky a dámske hygienické potreby.

• Skupina Tesco daruje na Krízovú výzvu Červeného kríža na pomoc Ukrajine milión libier (1,2 milióna eur).

01 - Modified: 2022-03-10 11:25:32 - Feat.: 0 - Title: Pomoc Ukrajine: Na týchto overených platformách môžete pomôcť 02 - Modified: 2022-03-10 11:26:14 - Feat.: 0 - Title: Pomoc Ukrajine: Vojnou zasiahnutej Ukrajine pomáhajú aj značky a organizácie 03 - Modified: 2022-03-14 11:50:53 - Feat.: 0 - Title: Ukrajina: Prehľad o tom, ako na vojnu na Ukrajine reagujú médiá, značky a agentúry
01 - Modified: 2022-03-11 05:53:35 - Feat.: - Title: Televízia Markíza spustila živé vysielanie ukrajinskej televízie 1+1 02 - Modified: 2022-03-10 14:20:56 - Feat.: - Title: Ľudia z agentúry hľadajú spôsob, ako si zachrániť život, hovorí Svetlana Sverchkova z ukrajinskej PR agentúry 03 - Modified: 2022-03-10 11:25:32 - Feat.: - Title: Pomoc Ukrajine: Na týchto overených platformách môžete pomôcť 04 - Modified: 2022-03-10 11:26:14 - Feat.: - Title: Pomoc Ukrajine: Vojnou zasiahnutej Ukrajine pomáhajú aj značky a organizácie
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
21. júl 2024 17:56