younglions.sk
StoryEditor

Prichádza súťaž Young Lions 2022 a s ňou šanca vycestovať do Cannes

15.03.2022, 11:30
Autor:
REDRED
Víťazi prvého kola si zmerajú sily s medzinárodnou konkurenciou.

Aj tento rok je tu výnimočná príležitosť pre mladých profesionálov a tvorcov z oblasti reklamy, marketingu, PR, umenia a dizajnu. Zabojovať o víťazstvo môžu v národnom kole medzinárodného konceptu súťaže Young Lions Slovakia.

Víťazné tímy z každej kategórie postúpia do medzinárodného kola súťaže Young Lions Competition 2022, kde budú reprezentovať Slovensko v medzinárodnej konkurencii. Obe kolá budú prebiehať rovnako ako minulý rok online. Výhercovia zároveň získajú vstupy na festival Cannes Lions.

Registrovať sa a súťažiť môžu 2-členné tímy zložené zo súťažiacich s vekom do 31 rokov (narodení 24. júna 1990 a neskôr) v 7 súťažných kategóriách: DESIGN, DIGITAL, FILM, MARKETERS, MEDIA, PR a PRINT.

“Teší nás, že môžeme vyslať mladé slovenské talenty za offline zážitkami a po svetové know-how, čo sa podarilo v kariére len niekoľkým seniorným kreatívcom,” vyjadrila sa Silvia Cyprichová, výkonná riaditeľka Klubu reklamných agentúr Slovenska a zástupkyňa organizátora súťaže.

Registračný poplatok do súťaže je 100 eur na súťažný tím v jednej kategórii. Organizátor spolu s partnermi súťaže sponzorujú výhry vo všetkých súťažných kategóriách, t.j. nielen náklady na účasť v medzinárodnom kole súťaže (registračný poplatok), ale aj festival passy vrátane leteniek na konferenciu Cannes Lions, ktorá sa uskutoční 20.-24. júna 2022.

Veríme, že sa zapojíte, preto si pozrite harmonogram súťaže:

10. marca - 8. apríla 2022

  • registrácie súťažných tímov do súťaže a jej jednotlivých kategórií - registrovať sa do kategórie je možné až do termínu zverejnenia zadania na webstránke podľa oficiálneho timeplanu, t.j. pre poslednú kategóriu až do 8. apríla 2022 do 8:59 hod.

24. marca - 9. apríla 2022

  • zverejňovanie zadaní v jednotlivých kategóriách a práca súťažných tímov na zadaniach (termíny zverejnenia zadaní v jednotlivých kategóriách sú uverejnené na podstránke Kategórie)

19. apríla 2022

  • 1. zasadnutie poroty, zverejnenie shortlistovaných prác a kontaktovanie tímov

21. apríla 2022

  • verejné prezentácie shortlistovaných prác súťažnými tímami (online) v kategóriách DIGITAL, MARKETERS, MEDIA, PR
  • 2. zasadnutie poroty, udelenie ocenení BRONZE, SILVER, GOLD v jednotlivých kategóriách a vyhlásenie víťazov Young Lions Slovakia 2022

16. mája - 7. júna 2022

  • medzinárodné kolo súťaže Young Lions Competition 2022 (online)

20. - 24. júna 2022

  • medzinárodný reklamný festival Cannes Lions

Young Lions Slovakia je národným kolom prestížnej medzinárodnej súťaže Young Lions Competition, ktorá je štandardne súčasťou medzinárodného festivalu Cannes Lions. Víťazstvo v národnom kole súťaže slúži ako nominácia do medzinárodného kola.

Organizátorom súťaže Young Lions Slovakia je spoločnosť Ad Awards Association, s.r.o., ktorá je reprezentantom prestížneho reklamného festivalu Cannes Lions na Slovensku, Klub reklamných agentúr Slovenska, ADC Slovakia a odborný mesačník Stratégie.

Mediálny partner súťaže: Shutterstock

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
29. september 2023 00:38