Klub reklamných agentúr Slovenska
StoryEditor

Kreatívny biznis sa spojil, aby pomohol Ukrajincom nájsť si prácu

17.03.2022, 11:19
Autor:
REDRED
Výsledkom ich spolupráce je špeciálna stránka s voľnými pozíciami v kreatíve a marketingu.

Organizácie v kreatívnom biznise otvárajú #Creativeukraineprogram, ktorý prináša pracovné príležitosti v kreatívnom biznise. Touto cestou chcú umožniť ľuďom utekajúcim pred vojnovým konfliktom na Ukrajine ľahšie a rýchlejšie začlenenie sa do bežného života, a uplatniť sa na pracovnom trhu v oblasti, v ktorej sa cítia doma.

“Situácia, ktorá sa odohráva za hranicami Slovenska sa dotýka aj nás. Prichádza k nám množstvo ľudí, ktorí sa snažia zachrániť svoj život pred prebiehajúcim vojenským konfliktom na Ukrajine a hľadajú útočisko na Slovensku. Ako by sme mohli pomôcť ľuďom utekajúcim pred konfliktom na Ukrajine? Ani nám nie je situácia, ktorá zasiahla tisíce ľudí na Ukrajine ľahostajná. Spojili sme sa, aby sme vytvorili program na pomoc utečencom z Ukrajiny, ktorí sa chcú uplatniť v kreatíve a marketingu,” opisujú organizácie.

Na projekte spojili sily viaceré organizácie v kreatívnom biznise na Slovensku - KRAS, ADMA, ADC Slovakia, IAB Slovakia, APRSR a Rada pre reklamu. Spolu s portálom Pretlak vytvorili špeciálnu stránku pre utečencov z Ukrajiny. Ponuky práce v kreatíve a marketingu nájdu aj v angličtine priamo na portáli Pretlak.

„Okrem poskytnutia okamžitej finančnej pomoci naši členovia v spoločnej diskusii navrhli aj dlhodobejší nástroj, a to ponuku práce alebo pracovného zázemia. Oslovili sme aj naše spriatelené a partnerské asociácie a podarilo sa dať dokopy viac ako 20 voľných pracovných pozícií. Budeme radi, ak si nájdu svojich adresátov. Aj ak sa pridajú ďalšie subjekty,“ uviedla Silvia Cyprichová, výkonná riaditeľka KRAS.

Organizácie chcú poskytnúť pre ľudí, ktorí prišli z Ukrajiny možnosť robiť to, v čom sú dobrí a čo ich napĺňa. „Od prvých chvíľ konfliktu sme hľadali spôsob, ako čo najprirodzenejšie pomôcť našim kolegom z Ukrajiny. Momentálne utečenci riešia bytostné problémy, no čoskoro príde potreba pracovať, zarábať a normálnejšie fungovať. Bola by škoda, aby arťáci, kopíci a iný šikovní marketéri vykladali kamióny alebo pracovali za barom. Preto sa zrodil nápad vytvoriť program pomoci utečencom z kreatívneho priemyslu. Chceme im dať možnosť hrdo robiť to, čo milujú. Chceme im dať agentúrny azyl. A teším sa že sa nás spojilo toľko organizácií,“ dodáva Juraj Kováč, prezident združenia najlepších kreatívcov Slovenska, ADC Slovakia.

Zamestnávatelia, ktorí budú mať záujem poskytnúť prácu pre utečencov z Ukrajiny, zadajú inzerát v anglickom jazyku priamo v časti #creativeukraineprogram. Každá takáto pracovná ponuka bude zároveň označená názvom #creativeukraineprogram.

„Situácia je alarmujúca a príliv ľudí z Ukrajiny veľký. Nepochybne sa medzi nimi nachádzajú aj ľudia z digitálneho prostredia, ktorí sa budú uchádzať o prácu. Slovensko je jednou z ich cieľových destinácií, a tak som veľmi rád že Pretlak sa môže spolupodielať na vytvorení miesta, kde si uchádzači z Ukrajiny jednoducho môžu nájsť pracovné pozície z digitálneho odvetvia od firiem, ktoré sú jazykovo aj procesne pripravené zamestnať ľudí z tejto krajiny,“ uviedol Tomáš Stankovič, spoluzakladateľ portálu Pretlak.com.

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
08. jún 2023 11:44