StoryEditor

Novinky z ADMA: Digitálne agentúry zverejnili cenník priemerných hodinových sadzieb

28.04.2022, 22:46
Autor:
redred
Chcú takto transparentne komunikovať podmienky na trhu, ktoré je nutné dodržať, aby vedeli agentúry optimálne fungovať.

Priemerná hodinová mzda Account Directora je 75 eur,  Content Specialistu - 60 eur a Art Directora 70 eur. To je len časť pracovných pozícií, ku ktorým členské agentúry združené v Asociácii digitálnych a marketingových agentúr (ADMA), vypracovali priemernú hodinovú sadzbu.

Cieľom je poskytnúť zadávateľom prehľad o priemerných cenníkových hodinových sadzbách na jednotlivých pracovných pozíciách v ADMA členských agentúrach.

„Jedným z hlavných cieľov našej asociácie je dlhodobá podpora správneho nastavenia podnikateľského prostredia v reklamnom sektore. Je veľmi dôležité transparentne komunikovať podmienky na našom trhu, kde sú finančné hranice, ktoré je nutné dodržať, aby vedeli agentúry optimálne fungovať," hovorí prezident asociácie Rasťo Bahurinský. 

ADMA

​Podľa ADMA je zdravé podnikateľské prostredie potrebné pre každý biznis a platí to aj pre reklamu. "Pri vyjednávaní cenových podmienok sa žiaľ neustále stretávame s nereálnymi očakávaniami zo strany zadávateľov. Požadované hodinové sadzby sú výrazne pod úrovňou našich priemerných hodinových sadzieb," vysvetľuje Rasťo Bahurinský.

Cenník hodinových sadzieb jednotlivých profesií v digitálnych agentúrach z ADMA vznikol z niekoľkých dôvodov. "Je dôležité uvedomiť si, že dôsledky podhodnotených hodinových sadzieb vyžadovaných zo strany zadávateľov majú negatívny dopad na všetky zúčastnené strany. V digitálnych marketingových agentúrach je následne veľmi náročné dlhodobo si udržiavať stabilný, seniórny tím. Zároveň je však aj náročné prijímať nové talenty, pre ktorých práca v reklame prestáva byť, aj na margo finančných podmienok, atraktívna. A to má častokrát za následok, že je pomerne náročné poskytnúť klientom požadovaný servis a kvalitu výstupov,“ konštatuje prezident ADMA, Rasťo Bahurinský.

Cenník bol vytvorený prieskumom medzi členskými agentúrami ADMA. Priemerná hodnota cenníkových hodinových sadzieb v ADMA pre agentúry nie je záväzná - členské agentúry ADMA účtujú svoje služby na základe vlastných sadzobníkov a s ohľadom na náročnosť poskytovaných služieb.

Asociácia plánuje cenník aktualizovať raz ročne, tieto ceny platia od 1. januára 2022.

01 - Modified: 2023-04-04 08:19:11 - Feat.: - Title: Najväčšie problémy digitálnych agentúr: Nedostatok ľudí, tendre a hodinové sadzby 02 - Modified: 2022-11-28 07:16:54 - Feat.: - Title: Na online nákupy minú Európania priemerne 340 eur mesačne 03 - Modified: 2022-11-22 10:21:37 - Feat.: - Title: Digitálny týždeň: Nevera ukázala všetkým verným Bugatti chrbát 04 - Modified: 2022-11-13 16:29:51 - Feat.: - Title: Digitálny týždeň: Musk (znova) zháňa peniaze na Twitter, predáva akcie Tesly za miliardy 05 - Modified: 2022-09-28 07:13:19 - Feat.: - Title: Koniec neoznačeným spoluprácam a neférovým praktikám. Vznikol Etický kódex influencer marketingu
menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
03. jún 2023 13:53