StoryEditor

Majú podobné logá, tak si vymenili roly. Poštová banka reaguje

20.02.2017, 14:26
Autor:
ebeb
Na jeden deň si dve odlišné firmy „zamenili dresy“.

Poštová banka prešla nedávno celkovým rebrandingom. Jednou z najdiskutovanejších vecí bolo nové logo, ktoré vybrali sami zamestnanci. (Viac si prečítajte tu.) To v komentároch často ľudia spájali s logom firmy Octago. A tak si povedali, že si na jeden deň vymenia roly. Doslova.

Logo Poštovej banky

Poštová banka

​Logo Octago

Octago

​"Ahojte, niektorí z vás celkom určite zachytili, že naše logá sa celkom dosť podobajú. A preto sme sa rozhodli zistiť, či aj naša práca sa podobá.“ Týmito slovami začína video, v ktorom zástupca Octago a zástupcovia banky predstavujú spoločný projekt. Na jeden deň si vymenili svoju prácu.

Ľudia z Octago, firma, ktorá buduje ihriská na cvičenie s vlastnou váhou, si na jeden deň sadli na stoličku pracovníčky banky v Senici, kde banka otvorila novú pobočku. Na oplátku zástupcovia banky strávili hodinu cvičenia na základnej škole v Piešťanoch.

Celá myšlienka vznikla veľmi jednoducho. Keď Poštová banka predstavila svoje nové logo, niektorí ho začali porovnávať s logom firmy Octago, ktorú sme dovtedy nepoznali. Nadviazali sme kontakt a na spoločnom stretnutí sme zistili, že napriek celkom odlišnému podnikaniu sme naladení na spoločnú vlnu a máme radi spoločný humor,“ vysvetľuje Lýdia Žáčková, hovorkyňa banky.

Išlo o reálny projekt. Video na pobočke sa z bezpečnostných dôvodov nemohlo natáčať počas pracovnej doby. Zábery preto natáčali skoro ráno a klientku si zahrala zamestnankyňa z pobočky, kde sa video natáčalo. „Chalani si však naozaj vyskúšali situácie, ktoré sa bežne na pobočke počas dňa dejú a všetko korešpondovalo s realitou,“ dodáva Žáčková. 

22. máj 2022 13:12