Deutsche Post DHL Group skráti názov od 1. júla na DHL Group.
StoryEditor

Deutche Post DHL Group sa premenuje na DHL Group

23.06.2023, 09:32
Autor:
redred

Od 1. júla 2023 mení svetová logistická spoločnosť názov na DHL Group.

Nový názov odráža transformáciu, ktorou skupina prešla v posledných rokoch, tiež vzdáva hold jej zameraniu na národné a medzinárodné logistické aktivity ako hnaciu silu budúceho rastu.

"V poslednom desaťročí mali a budú mať kľúčové trendy globalizácie, ako sú e-commerce, digitalizácia a udržateľnosť, silný pozitívny vplyv na naše podnikanie. Otvorili nám nové príležitosti rastu v mnohých oblastiach," hovorí Tobias Meyer, generálny riaditeľ skupiny.

"Dnes sme jednou zo spoločností s najširšou pôsobnosťou na svete. Názov DHL Group a používanie loga DHL pre skupinu nadväzujú na rozvoj podnikania našej spoločnosti, ktorá mimo Nemecka používa takmer výlučne značku DHL. Na druhej strane, význam značky DHL v Nemecku stále rastie."

Viac ako 90% príjmov skupiny už pochádza od spoločností značky DHL, vrátane DHL Parcel v Nemecku.

Silné značky Deutsche Post a DHL zostávajú nezmenené

Značky Deutsche Post a DHL sa budú v Nemecku naďalej používať – rovnako ako v minulosti. "Sme veľmi hrdí na tradíciu Deutsche Post, jej bohaté dedičstvo a históriu, ktorá siaha až do 15. storočia. Budeme naďalej používať a ctiť značku Deutsche Post v našej spoločnej značke s DHL a zostaneme ‘Post for Germany‘," vysvetľuje Tobias Meyer.

Divízie DHL budú naďalej pôsobiť pod svojimi súčasnými názvami, s jednou výnimkou od 1. júla 2023 skupina tiež zjednotí a zjednoduší názov divízie DHL eCommerce Solutions, ktorá v niektorých krajinách pôsobí ako DHL Parcel. V budúcnosti bude táto divízia používať názov DHL eCommerce.

Toto premenovanie nemá žiadny vplyv na ponuku služieb divízií - skupina bude naďalej ponúkať a investovať do širokej škály logistických služieb súvisiacich s elektronickým obchodom vo všetkých obchodných jednotkách, ako sú skladovanie, fullfilment, ako aj expresné a balíkové služby a vrátenie tovaru.

DHL sa stane symbolom akcií

Nový názov nemá žiadny vplyv na meno materskej spoločnosti kótovanej na burze, ktorou zostáva Deutsche Post AG. Symbol akcií DPW sa zmení na DHL, aby sa globálne portfólio spoločnosti lepšie umiestnilo na finančných trhoch a využilo silné povedomie o značke DHL.

Zmena názvu skupiny nemá žiadny vplyv na názov alebo povahu jej právnických osôb, najmä Deutsche Post AG, ani na vnútorné a externé vzťahy s týmito subjektmi.

Skupina začne používať názov DHL Group od 1. júla 2023 pre internú aj externú komunikáciu a prezentáciu. Rebranding niektorých fyzických aktív bude prebiehať postupne, aby sa predišlo dodatočným nákladom pre spoločnosť.

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
25. september 2023 12:34