StoryEditor

Studio 21 predstavilo novú modernú korporátnu identitu

11.08.2023, 11:17
Autor:
redred

Popredná spoločnosť zaoberajúca sa projekciami a realizáciami detských ihrísk, exteriérových športových prvkov, cyklostojanov a smart riešení v mestách oslavuje 30. rokov pôsobenia na trhu.

Rodinná firma má po generačnej výmene nové vedenie, predstavuje novú korporátnu identitu a vstupuje na zahraničný trh.

Spoločnosť Studio 21 patriaca k renomovaným rodinným firmám a trendsetterom na trhu v stavebnej, projekčnej a konzultačnej činnosti v oblasti detských ihrísk, exteriérových športových prvkov, cyklostojanov, ako aj smart riešení v mestách, oslavuje 30. rokov pôsobenia na slovenskom trhu. Pri tejto príležitosti oznámila viaceré novinky.

Novým výkonným riaditeľom sa stal po generačnej výmene Miloslav Jurík, starší syn a zástupca mladšej generácie Juríkovcov. V rodinnej firme Studio 21 pôsobí od roku 2005, hoci do jej aktivít sa zapájal už počas štúdia na vysokej škole. Pred menovaním za výkonného riaditeľa mal na starosti ekonomicko-prevádzkový chod a marketing firmy. Spoločnosť zároveň predstavila aj novú korporátnu identitu vrátane loga. „Nové logo jasnejšie vyjadruje našu identitu, ktorá je o našich hodnotách. Prezentuje inovácie, odbornosť, serióznosť, spoľahlivosť, kvalitu, inklúziu, rešpekt, a tým aj snahu o zmysluplnú prácu a hravý prístup k verejnému priestoru. Naším cieľom je aj naďalej vytvárať kvalitný verejný priestor, kde sa ľudia budú radi stretávať, ktorý utuží ich susedské vzťahy a priateľstvá, kde budú môcť žiť aktívne a zdravo,“ hovorí k zmenám aj ďalšiemu smerovaniu nový výkonný riaditeľ Studio 21 Miloslav Jurík.

image

Miloslav Jurík, výkonný riaditeľ Studio 21

 

Práve spoľahlivosť, serióznosť, kvalita, inklúzia, rešpekt, odbornosť a osožnosť patria medzi dlhoročné hodnoty spoločnosti Studio 21. Tá si za tri desiatky rokov pôsobenia na slovenskom trhu vybudovala renomé spoľahlivého a rešpektovaného partnera v návrhoch a realizáciách kvalitných, inovatívnych, bezpečných a inkluzívnych riešení pre verejný priestor. Vysoký kredit má aj v zahraničí, kde spolupracuje s overenými európskymi výrobcami, ako HAGS, Berliner Seilfabrik, Falco, Denfit, Playtop, Eurotramp, Decomark, Playnetic, Kaiser-Kühne či FiberCore Europe.

Oceňovanou hodnotou je preto aj naša odbornosť. Vďaka znalostiam a neustálemu vzdelávaniu sa môžeme prinášať najmodernejšie poznatky,“ podotýka Miloslav Jurík. Nemenej dôležitý je zodpovedný a čestný prístup k zamestnancom a partnerom a v tvorivom a realizačnom procese tiež rešpekt k prírode a prostrediu. „Chceme, aby osožnosť našej práce posúvala komunitu dopredu,“ dopĺňa. Jedna zo zásad zodpovedného podnikania sa odzrkadľuje aj na bezpečných dizajnových detských ihriskách, ktoré nesú rukopis Studio 21 a ktorých je po Slovenskú vyše 300. Bezpečnosti detských ihrísk sa spoločnosť venuje už 19 rokov. „Keďže dôležité sú všetky deti, dbáme aj na inklúziu,” hovorí výkonný riaditeľ. Inovácie sú podľa neho nielen konkurenčnou výhodou, ale aj motorom, ktorý ženie rodinné podnikanie vpred. „Tým, že máme aj zahraničných partnerov, snažíme sa prinášať skúsenosti z vyspelých krajín aj na Slovensko, vzdelávať architektov, rozširovať povedomie aj o inkluzívnych ihriskách a verejných priestoroch,“ dodáva výkonný riaditeľ.

Príbeh loga

Aj preto sa hodnoty spoločnosti snažili tvorcovia pretaviť do nového loga, vizuálnej komunikácie a zvýrazniť ich aj farebne. „Keďže značka Studio 21 pôsobí stabilne na našom trhu a viac-menej bez zmeny vizuálnej komunikácie, bol to záväzok pripraviť nadčasové, zapamätateľné a ľahko rozpoznateľné riešenie na ďalší úspešný rast u nás aj v zahraničí,“ vysvetľuje Andrej Gruľa, zakladateľ spoločnosti endy! branding, ktorý za tvorbou stojí. Jeho voľba nie je náhodná. V oblasti reklamy a marketingu pôsobí Andrej Gruľa dlhé roky a za ten čas vytvoril, podieľal sa a formoval vizuálnu komunikáciu popredných značiek z bankového, telekomunikačného, automobilového či potravinárskeho sektora, ako aj real state. Nájdeme medzi nimi Tatra banku, Bory, Heineken, Orange, Kofolu, Kia a ďalšie. Projekt vizuálnej zmeny riadil marketingový manažér Viktor Riško zo spoločnosti VIKTOR & MARKETING FRIENDS.

image

Studio 21 má nové logo

Nové logo prináša hravosť a akčnosť. „Chceli sme, aby značka odrážala pocity ľudí pri využívaní produktov Studio 21 v kombinácii s firemnými hodnotami,“ poznamenáva Andrej Gruľa.

Logotyp je tvorený tromi základnými piliermi - pohyb, tvary a zábava. Vychádza pritom nie z písma, ale z častí produktov. „Ak si napríklad predstavíte oddychovú zónu, či už pre deti alebo workout zónu pre dospelých a konštrukčné oblé tvary jednotlivých prvkov, z línii a zaoblení kreslíme názov Studio 21 a jednotlivé tvary neskôr navrhujeme ako farebný brand code. Náš finálny logotyp podpisujeme hravým charakteristickým claimom: Verejný priestor je naše ihrisko,“ vysvetľuje Andrej Gruľa.

Brand code tak graficky dopĺňa logo a - či už spolu alebo samostatne - je charakteristickým vizuálnym znakom spoločnosti Studio 21 a jej hodnôt. Primárnymi sú dve farby – jasná červená ako farba zábavy a čierna znázorňujúca modernosť. Tie dopĺňajú ďalšie farby firemných hodnôt - inklúzia stvárnená tyrkysovou, udržateľnosť reprezentovaná bambusovou zelenou a inovácie vyjadrené teplou žltou.

Zvyšovanie kvality a rast

Spoločnosť Studio 21 pri tejto príležitosti oznámila aj ďalšie plány, a to vstup na český trh, kde bude pôsobiť ako výhradný zástupca firiem HAGS, Playtop, Falco či FiberCore Europe. „Našimi riešeniami chceme aj naďalej inšpirovať všetky generácie k aktívnemu tráveniu voľného času a aktívnemu životnému štýlu, a prispievať tak k zvyšovaniu kvality života v mestách a obciach na Slovensku. Zároveň by sme radi ponúkli naše riešenia už aj v susednej Českej republike,“ dodáva Miloslav Jurík.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

menuLevel = 2, menuRoute = news/marketing, menuAlias = marketing, menuRouteLevel0 = news, homepage = false
22. september 2023 00:08