StoryEditor

Reality šou Survivor, u nás známa ako Ostrov, je späť

11.10.2021, 18:15
Autor:
hrnhrnredred
Záujemcovia sa už môžu prihlásiť na casting do najťažšej reality šou.

Televízia Markíza opäť prináša adrenalín, dobrodružstvo a exotickú lokáciu. Survivor, celosvetová reality šou, ktorá je u nás známa ako Ostrov, je späť. Počnúc dnešným dňom môžu diváci vyplniť castingový formulár a zistiť, či dokážu „prežiť“ v súťaži a vyhrať 100 000 eur.

Televízia Markíza v novej reality šou Survivor Česko Slovensko sľubuje ešte drsnejšie a náročnejšie výzvy. Na exotickom ostrove vytvorí 24 súťažiacich zo Slovenska a Česka kmene, za ktoré budú bojovať v rôznych hrách. V rámci kmeňa musia vzájomne spolupracovať, niekedy súťažiť sami za seba, a hlavne sa pokúsiť prežiť až do konca.

„Teší nás, že sme mohli podpísať licenčnú zmluvu na natáčanie novej série reality šou Survivor. Naši diváci poznajú tento koncept z minulosti, rada by som však zdôraznila, že táto šou bude oveľa náročnejšia a väčšia. Sme si istí, že všetkým súťažiacim poskytneme množstvo príležitostí, aby posunuli svoje limity a našli v sebe neočakávané schopnosti. Vezmeme ich tiež na absolútne nový exotický ostrov,“ vysvetľuje Silvia Majeská, programová riaditeľka televízií Markíza a Nova.

Slovenskú verziu reality šou vysielala televízia Markíza v roku 2016 pod názvom Ostrov, moderátorom relácie bol herec Marián Mitaš. Na opustenom filipínskom ostrove Caramoan súťažilo 22 odvážlivcov o výhru 100-tisíc eur. V neľahkých podmienkach museli zvládnuť náročné súťažné úlohy, medzi ktoré patrilo aj jedenie červov a inej netradičnej stravy. Televízia Markíza nasadila finančne náročný projekt do vysielania trikrát do týždňa. Kvôli nižšej sledovanosti ho neskôr stiahla z hlavného vysielacieho času a dovysielala ho v neskoršom čase.

TV Markíza / herec Marián Mitaš v úlohe moderátora šou Ostrov

​Formát globálne distribuuje Banijay Rights. Titul bol spracovaný vo viac než 40 teritóriách a patrí k jedným z najsledovanejších formátov na celom svete. Viac ako 10 miliónov divákov si minulý rok v USA naladilo 40. sériu na CBS a v septembri 2021 bola uvedená premiéra 41. série, ktorá sa stala premiérovou jednotkou CBS v súčasnej sezóne.

Poslednú austrálsku adaptáciu videlo takmer 40 percent divákov a francúzska 28. séria, Koh Lanta, mala premiéru v septembri 2021, kedy sa stala jednotkou vo vysielaní a sledovanosť dosiahla dvojnásobok priemeru daného vysielacieho slotu.

Záujemcovia, ktorí by sa chceli šou Survivor zúčastniť, nájdu prihlášku na casting.markiza.sk.

21. máj 2022 00:19