StoryEditor

Facebook umožnil nahlásenie nevhodného správania aj na Messengeri

06.06.2018, 08:19
Autor:
pzpz
Žiada používateľov, aby nástroj využívali a pomohli tak udržať komunitu v bezpečí.

Messenger má nový nástroj,  ktorý umožní ľuďom nahlásiť konverzácie, ktoré porušujú štandardy komunity. Reaguje tým na požiadavky používateľov. Predtým mohli používatelia Messengera upozorňovať na nevhodný obsah iba pomocou webovej aplikácie alebo Facebooku.

V momente, kedy budete chcieť nahlásiť správanie porušujúce pravidlá komunity/ konverzácie, v nástrojoch konverzácie kliknete na nastavenie a v spodnej časti nájdete možnosť "Niečo sa nepodarilo". Následne sa vám zobrazí na výber niekoľko možných volieb, ktoré zahŕňajú:

  • obťažovanie
  • nenávistný obsah
  • neoprávnený predaj
  • samovraždu alebo sebapoškodzovanie
  • zdieľanie nevhodného obsahu
  • vydávanie sa za niekoho iného

Niektoré možnosti majú aj podkategórie. Zaujímavou položkou je neoprávnený predaj, ktorý poukazuje na rastúce využitie Messengera na nelegálne komunikácie tohto charakteru.

Nové bezpečnostné prvky fungujú na oboch platformách iOs a Android, a to v 50 jazykoch. Zvoliť môžete tiež možnosť ignorovanie alebo zablokovanie osoby, na ktorú posielate sťažnosť. Oznámenie sa potom odošle na kontrolu a sociálna sieť ho preskúma.

Facebook žiada používateľov, aby používali dané nástroje a pomohli tak udržať komunitu v bezpečí a bez narušenia. Vývojári tvrdia, že zmeny v Messengeri sú iba počiatočné, sociálna sieť plánuje mnoho ďalších vylepšení.

23. jún 2022 09:16