Reuters
StoryEditor

Facebook hľadá v Česku a na Slovensku manažéra pre verejnú politiku

21.01.2022, 08:50
Autor:
hrnhrn
Manažér bude zastupovať spoločnosť Meta aj na stretnutiach s politikmi a médiami.

Americká spoločnosť Meta, pod ktorú patria sociálne siete Facebook, Instagram a WhatsApp, hľadá na Slovensku a v Česku manažéra verejnej politiky so zodpovednosť za strednú a východnú Európu. 

„Stanete sa súčasťou tímu, ktorý sa zaoberá niektorými z najzaujímavejších výziev verejnej politiky našej doby vrátane metaverza, ochrany súkromia, bezpečnosti, slobody prejavu, vplyvu internetu na hospodársky rast a nových príležitostí pre demokratickú angažovanosť,“ píše Meta v popise pracovnej ponuky.

Od kandidátov sa vyžadujú skúsenosti s prácou na relevantných politických otázkach – uprednostňovaní budú kandidáti so skúsenosťami z EÚ, vlády, politiky a priemyslu. Ďalšou výhodou je detailná znalosť regulačných a legislatívnych procesov na národnej úrovni.

Ideálni kandidáti majú mať detailnú znalosť regulačných tém Európskej únie a hlboké znalosti o Česku alebo Slovensku. Miesto výkonu práce je vo Varšave.

Manažér bude zastupovať spoločnosť Meta na stretnutiach s vládnymi predstaviteľmi a politikmi, bude tiež komunikovať stanoviská spoločnosti  na verejných prezentáciách pre médiá.

Otvárane podobných pozícií aj v iných internetových firmách ako Google alebo Amazon súvisí všeobecne s narastaním regulácie internetového priestoru v Európskej únii. 

23. máj 2022 17:15